Joolz Day+ vs. Bagaboo Fox2 vs. Cybex Balios S - aký skladný, pre dieťatko pohodlný kombinovaný kočík do mesta?

Zodpovedané
9. nov 2020

Ahoj Eli,

ako prvorodicka si vyberam svoj uplne prvy kocik a uprimne som v tom trochu stratena. Dizajnovo sa mi pacia tieto tri kociky: Joolz Day+, Bugaboo Fox2 a Cybex Balios S Lux. Dolezite su ale vlastnosti kocika a pohodlie pre dietatko. Pride na svet vo februari, takze budem rada, ak mi poradis aj ake prislusenstvo k tomu dokupit, napr. fusak a pod. Teren nejako neriesim, nakolko byvame a aj sa budeme pohybovat najme v meste. Cakam, ze sa bude lahko ovladat, bude skladny do auta a najma ze bude pre babatko pohodlny.

Ktory z tychto troch by si mi odporucila prosim?

Dakujem 🙂

Ahoj,

vidím tu trochu rozpor. Vybrala si dosť odlišné modely, z ktorých ja osobne kvôli váhe aj pohodliu, kvalite, neskoršej predajnosti by som si vybrala jednoznačne Bugaboo Fox 2. Ale nie je to najskladnejší kočík. Vcelku dosť miesta zaberie. Nie je to nijaký obor, ale tým, že sa sedadlo neskladá, proste zaberie extra priestor v kufri. Ak plánuješ skladať konštrukciu spolu so sedadlom, bude to dlhšie balenie.

Bugaboo Fox 2

Joolz Day+, aj keď jazdne fajn, by som rovno vylúčila, pretože je aj dosť ťažký na to, čo je, a aj neskladný.

Joolz Day+

Cybex Balios S je zasa najskladnejší, ale aj citeľne nižšej kvality a jazdných vlastností. Tiež má užšie sedadlo a aj vaničku.

Cybex Balios S

Ak môžem poradiť, rozmysli si, či je skladnosť prioritou. A ak áno, pozri ozaj ten Balios, alebo možno kuk aj po niečom inom kvalitnom, no kompaktnom.
Napr. Mamas&Papas Ocarro či Strada sú zaujímavé.

Mamas&Papas Ocarro

Mamas&Papas Strada

Potom aj na západe obľúbený Nuna Triv je skladný model.

Nuna Triv

A odporučím aj Gesslein FX4 Life, čo sa podobá na Day. Je ľahší, skladnejší a modernejší v niektorých funkciách. Napr. výškové nastavenie sedadla.

Gesslein FX4 Life

Alebo daj na kvalitu BGB a neskôr doplň niečím cestovným neotočným malým.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli