Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Joolz Hub alebo Mamas and Papas Armadillo Flip XT? Aký otočný športový kočík pre 2,5ročného na zimu?

Zodpovedané
23. sep 2020

Ahoj Eli,

Vedela by si mi poradiť? Kočík budem používať v zime, pre 2,5 ročného syna. Keďže tu veľmi silno fúka, tak by som bola rada, keby bol kočík otočný. Sneh tu nejaký extra nebýva, takže si myslím, že kolesá na oboch to zvládnu.

Páči sa mi na nich dizajn, cena skoro rovnaká, a tiež aj dĺžka ložnej plochy. Teda myslím, že dlhšie ako majú tieto dva už asi ani neexistujú.
Zmestí sa syn do nich, aby bola jazda pre oboch komfortná?

Ahoj!

Medzi Joolz Hub a Mamas&Papas Armadillo Flip XT by som si na to, čo ty popisuješ, vybrala jednoznačne M&P. Jeho sedadlo je širšie, a aj celková proporčnosť a rozloženie je proste lepšie pre staršie dieťa. Pravdupovediac, ja by som pri tomto veku otočný kočík neriešila - vietor predsa už ustojí, a aj obliecť a prikryť keď tak sa dá, už to nie je to zraniteľné miminko, ale keďže je to tvoja podmienka, a tieto dva sú tvojimi favoritmi, dlhšie a praktickejšie vydrží jednoznačne Armadillo Flip.

V neotočnom modele by ale syn bol určite usadený komfortnejšie. Pri otočných modeloch totiž tým, že strieška je nad opierkou plus sedák užší, keďže musí mať po bokoch otáčací mechanizmus, chýba celkový priestor po bokoch i hore - a o to dlhšia (ale stále často nie je dostatočná), potom musí byť celková dĺžka ložnej plochy. Tiež je u otočných modelov to vyváženie sedadla - ťažisko trochu problémom, lebo vyvážiť ho pre malinké i veľké dieťa, v smere aj protismere, je takmer nemožné. Vpred smerujúce modely sú na tom o trošku lepšie, čo sa tohto týka. Takže veľké dieťa v protismere budeš asi pociťovať pri jazde, to je dôležité vedieť.

Model s dlhou ložnou plochou by potom ešte bola NXT60 a NXT90 línia značky Emmaljunga - ale problémy s otočným sedadlom a starším dieťatkom budú aj tam prítomné.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.