Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kočík Bexa 2-kombinácia: Ultra, Ultra Limited, Ideal? Ktorý z týchto sa odporúča do horšieho terénu?

Zodpovedané
16. okt 2020

Prosím o radu, ktorý kombinovaný kočík kúpiť. Uvažovali sme aj nad Dorjan Prestige Basic Comfort. Potrebujeme kočík s vyššou vaničkou, prechodný v teréne (nebývame v meste), 2-kombi do 500e. S väčšou vaničkou kvôli fusaku.

Ahoj!

Značka Bexa je za mňa určite lepšia značka ako veľmi lacno spravené Dorjan-y, najmä z hľadiska plastov i športovej časti. Stále by som ale nečakala nejak veľmi veľa, športové časti týchto dostupnejších poľských kombinácií sú skôr slabšie a ťažko skladné, ako aj nie najlepšie na manipuláciu (najmä so starším dieťatkom). Ak ale skladnosť neriešišč a zvyšok uvidíš, budiť. Ja osobne by som ale skôr začala len čisto hlbokým modelom na začiatok, a sama uvidíš používaním… a podľa toho by som dokúpila športiak neskôr. Však na ten máš čas. A preto v prvom rade odporučím Bexa Light (Fresh) - https://www.aladdin.sk/hlboke-kociky/bexa-hlbok...

Z tebou vybraných modelov to bude nasjkôr asi Ultra. Ideal je už zastaralý model, radšej by som išla do novšieho.

A čo sa týka väčšej vaničky, zimné bábo ju nepotrebuje. Je v zime práve úplne malinké, takže je viac zababušené v menšej vaničke, a zmestí sa fakt do každej. Veľká vaňa by bola potrebná skôr pre bábo leta či začiatku jesene, ktoré by si chcela mať ešte celú zimu vo vaničke. Preto ešte na koniec spomeniem lacný a super na začiatok, 2v1 Kinderkraft XMoov. Na začiatok je super preto, že je lacný, hojdavý, terénny, ale pritom po vaničke prerobíš nadstabu na otočný sedák. Po jeho dopoužívaní (okolo roka a pol) potom prirodzene prejdeš na neotočný športiak, čo bude aj ľahší, anj lepší na manipuálciu pri staršom dieťatku, aj priestrannejší (+ skladnejší). A na zimu k nemu, aj ku každému inému, doporučím hľadať jradšej ako veľkú vaničku kvalitný fusak, ktorý ti dieťatko ochráni najviac... v ňom ho predsa vyberieš aj keby náhodou počas prechádzky potrebovalo nakojiť.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.