Kočík do lietadla na dlhý let s prestupmi, ktorý si môžem vziať na palubu, pre ročné dieťa

Zodpovedané
9. sep 2019

Dobrý deň,

čaká nás dlhý let s prestupmi. Poradíte mi prosím (športový) kočík tak skladný, aby ho bolo možné vziať na palubu ako príručnú batožinu? Jedinou ďalšou podmienkou je, aby sa v ňom dokázalo vyspať cca ročné dieťa, čiže sa musí polohovať aspoň približne do ľahu.

Ďakujem.

Ahoj,

ak si chceš byť istá povolením kočíka na palubu lietadla, na istotu by som jednoznačne išla s Babyzen Yoyo. Je to prvý takýto kočík a akcpetujú ho prakticky všetky aerolínie. Nevýhodou je neúplný ľah a kratšia opierka sedadla, ale inak je to prepracovaný a kvalitný kočík, v ktorom sa už samostatne sediace dieťatko verím že aj vyspí.

Babyzen Yoyo+

Ak by si chcela mať prehľad aj iných modelov, Ergobaby Metro je jednoznačne dobrou voľbou s rozmermi po zložením takými kompaktnými, že si tiež nemyslím, že by bol problém u niektorej aerolinky (ich rozmery, teda konkrétnych aerolínií s ktorými cestuješ, si aj tak VŽDY pre istotu pozri vopred).

Ergobaby Metro

Ďalším skvelým, šikovným a pekným a aj ozaj kompaktným (a len o mini pidi kúsok dlhším po zložení), ktorý by aerolinky mali akceptovať tiež, by bol GB Qbit+ All-City.

GB Qbit+ All-City

Za zmienku stojí jednoznačne aj Inglesina Quid a Silver Cross Jet - oba super kompaktné aj do lietadla. Z lacnejších zasa pozri taký Petite&Mars Up (najmä ak chceš kočík, kde ti nebude ľúto, ak sa zničí).

Inglesina Quid

Silver Cross Jet

Petite&Mars Up.

A posledný spomeniem Maclaren Atom, ktorý kritériá výborne spĺňa tiež (recenziu kuk tu: https://www.modrykonik.sk/blog/redakcia/article...).

Maclaren Atom

A ešte jednu vec chcem dodať. Ak by i náhodou niektorá aerolinka odmietla vziať (akýkoľvek - aj Yoyo) kočík na palubu, nepanikár. Vezmeš v ňom dieťa až k lietadlu, zložíš, oni ti ho odnesú do batožinového priestoru a pri výstupe dajú naspäť. Aj väčší, než len tieto cestovné (väčšie však odporúčam trochu zbaliť).

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli