Kočík pre väčšie dieťa?

3. dec 2018
Dobrý deň,

chcem sa spýtať, aký kočík by ste mi odporučili pre väčšie dieťa? Malý má rok a pol a už sa nezmestí do športiaku Joie Litetrax. Pozerala som Teutonia Cosmo alebo Cybex Balios M. Je hrozne veľa kočíkov - neviem vôbec, aký vybrať. Už som zúfalá, nechcem zase kúpiť nejaký o 2 cm väčší a zase za chvíľu sa tam nezmestí... A bolo by super, keby bol ľahký a dá sa ľahko zložiť aj so sedacou časťou. Ďakujem pekne
Ahoj!

Ak sa ti jedná v prvom rade o priestor na sedenie, kočíky s otočným sedením (ako aj spomínané Teutonia Cosmo či Cybex Balios M by som pravdepodobne vylúčila. Ako, nie sú práve z najmenších, ale aj tak si myslím, že otočnosť už v tomto veku nevyužiješ, a potom len zbytočne pridáva na váhe kočíka a uberá zo šírky sedadla. Ak z týchto dvoch, tak by som volila skôr Cybex (kvôli vyššej opierke, ale aj kvôli neaktuálnosti klasických modelov Teutonia). Ak už musí byť otočný, pozrela by som po Easywalker Mosey+ či Britax Go a vyššie verzie Go Next či Go Big (tieto však nie sú ľahké).

Veľký sedaciu plochu nájdeš u Britax B-Motion 4 Plus či B-Motion 3 Plus - s jedným z nich si, myslím si, vydržíš až do konca kočíkovacieho obdobia. Ložná plocha je cca 100 cm. O niečo drahou, no kvalitnou a priestrannou možnosťou je Mountain Buggy Terrain.

Ak sa ti jedná o skutočne mestský kočík, priestranný sedák má aj MamasPapas Armadillo či Armadillo City - pozor však na nižšie umiestnenú rúčku pre rodiča, ak ste s partnerom vysokí. Z golfových kočíkov by som zasa zvážila Mamas&Papas Urbo Bug alebo Maclaren Techno XLR.
Polož anonymnú otázku

Tu začni písať odpoveď...

Odošli