Kombinovaný kočík do terénu (lesík s kamienkovou cestou) do 900 €. Peg-Pérego, Bebetto, alebo iný?

Zodpovedané
20. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadne kúpy kočíka. Bývame v meste, ale mame tu blízko lesík - kamienková cesta. Preto hľadám kočík vhodný do terénu. Termín mám koncom leta. Zatiaľ sa mi najviac pozdáva Peg-Pérego Scout Elite SL Modular, Peg-Pérego 51 S Titania, ale tiež ma zaujal Bebetto Torino. Ale kľudne si nechám poradiť aj inú značku - cenovo tak do 900 € - aspoň dvojkombinácia.

Ďakujem pekne 😊

Ahoj,

z tebou spomínaných, ak plánuješ chodiť aj do lesíka, na terén, po štrku - určite nie Peg-Pérego.

Oba spomínané modely - Book 51 S aj Book Scout (i keď je to trojkolka) sú skôr tvrdšie. Rozhodne nie pérujúce. Na kameňoch a väčších nerovnostiach sa na ne mamičky skôr sťažujú a pri častom terénnom používaní rovno vymenia. Preto by som ich skôr vylúčila.
Z tvojho výberu je potom jednoznačne Bebetto Torino lepším kandidátom, ktorý terén jednoznačne zvládne. Nielen vďaka veľkým nafukovacími kolesám, ale aj robustnej konštrukcii a nastaviteľnému odpruženiu. Daňou za to je ale vysoká váha a veľký kočík - a to pred, aj po zložení.

Peg-Pérego Book 51 S

Peg-Pérego Book Scout Elite

Bebetto Torino 2015

Okrem neho stojí za zváženie aj Britax Go Next ročník 2018 - je to fakt vynikajúco funkčný kočík. Okrem neho, ak ti nevyhovuje hoc cena, alebo dizajn, by som zvážila Baby Jogger City Premier (kombináciu si musíš vyskladať). Je to fakt dosť všestranný kočík s priestranným, aj keď - korýtkovým sedadlom.

Britax Go Next

Baby Jogger City Premier

Z dostupnejších modelov stojí za to ABC Design Salsa 4, prípadne jej vyššia verzia Salsa 4 Air s nafukovacími kolesami. Výborný kompromis ceny, výkonu, váhy a terénnych vlastností, ktorým napomáha aj super odpruženie.

ABC Design Salsa 4

ABC Design Salsa 4 Air

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli