Kombinovaný kočík pre veľké zimné dieťa a ťahanie po schodoch. Joolz Day+, Thule Sleek, Uppababy Vista..?

Zodpovedané
7. okt 2020

Ahoj 🙂

Prosím o radu pri výbere kočíka pre januárové dieťa. Naše prvé dieťa bolo veľké, tak by som volila čo možno najväčšiu vaničku. Bývame v meste, ale zvykla som chodiť kočíkovať aj na lesné cesty. Potrebovala by som, aby denno-denne zvládol 8 schodov hore-dole, nakoľko sa nemám ako inak dostať domov, ako tak, že ťahám kočík za sebou po schodoch. Rozmýšľala som nad Joolz Day+, Thule Sleek alebo na základe Tvojho článku Uppababy Vista. Ale kvôli dostupnosti na našom trhu u mňa zatiaľ vyhráva Joolz Day+. Sú tieto možnosti pre moje podmienky vhodné? Resp. ktorý z kočíkov by si mi pre moje podmienky odporučila?

Vopred ďakujem za odpoveď! 🙂

Ahoj,

vidím, že dizajnovo, ale asi aj jazdne sa ti Joolz Day+páči. Ale neviem, či x-krát denne ťahať ho po 8. schodoch by som ja osobne chcela. Pri havinkovi (sami sme mali pri malých bábätkách dvoch) treba ísť denne, a teda vyberať a ťahať naspäť kočík tým pádom x-krát, čo pri 13,3 kg Joolz Day+ nie je nič pohodlné. Nemá ani možnosť ťahania po zadných kolesách. Ako, kočík je to pekný, jazdne príjemný, všetko… ale ja by som šla radšej do niečoho ľahšieho, na 100%.

Joolz Day+

Preto skôr odporučím o cca 2 kg ľahší Gesslein FX4 Life, ktorý je dizajnovo aj funkčne porovnateľný.

Gesslein FX4 Life

Okrem toho potom musím spomenúť, hoc ťažší Britax Go Big2. 14 kg je síce na nič, ale zložený za rukoväť ho po zadných vytiahneš po schodoch omnoho skôr. A to pohodlie jazdy aj na nerovnostiach za to absolútne stojí. Je naozaj super aj jeho stabilita a veľký kôš, kde bežne ľudia vozia aj psov 😀

Britax Go Big2

Mojím posledným odporučením bude Bugaboo Fox (2). Ako ľahký kočík, dokonca s možnosťou sklopiť kolesá a ťahať ho po dvoch do schodov, je v podstate ideálnym kandidátom. Len teda nie je najlacnejší.

Bugaboo Fox 2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli