Kompaktný kočík do auta, nie úplná hrkálka. GB Qbit+ All-City, Joie Tourist, Maxi-Cosi Laika?

Zodpovedané
20. sep 2019

Ahoj,

poprosim Vas o pomoc pri vyberu kocarku - jde mi o druhy kocarek do auta, na nakupy, vylety, aby byl maly pri slozeni a zase ne uplny rachtatko.

Ve vyberu mam tyto:
1) GB Qbit Plus All-City
2) Joie Tourist
3) Maxi-Cosi Laika

Pokud s nima mate nejaky zkusenosti, budu moc vdecna 😉
Dekuji 🤩

Ahoj,

GB Qbit+ All-City je mojím osobným favoritom tejto kategórie. Veľmi mi vyhovuje minimalisticky moderný, neotrelý a pritom výrazný dizajn, pekné farby a detaily plus dobré prepracovanie typické pre túto značku i model. K tomu fakt ľahký a kompaktný, s pre typ dostatočným priestorom pre dieťa, plus teda aj pohodlný (pre dieťa, ako ja pre teba na “šoférovanie”).

GB Qbit+ All-City

Joie Tourist nie je zlou voľbou - pomer cena-dizajn-funkcionalita je tu veľmi príjemný. Ja osobne by som však od tejto značky riešila skôr model Joie Pact - okrem toho, že je aj lacnejší, ponúka vyššiu opierku chrbta a je o čosi vhodnejší aj pre staršie deti. Samozrejme, pokiaľ ti teda nebude chýbať schopnosť pripojenia vaničky, ktorú Tourist ponúka - ale nejako mi pri tomto ultraskladnom type aj tak príde trochu zbytočná.

Joie Pact

Maxi-Cosi Laika sa jednoznačne môže pýšiť kvalitnými poťahmi a overenou tradíciou značky Maxi-Cosi (pre ktorú je tak aj kompatibilná s vaničkami a autosedačkami s MC koncovkou).
Za mňa mi tento model príde akosi najťažší, najmenej skladný (aj keď teda skladný je) a s najkratšou strieškou. Príde mi, že ostatné kočíky sú na tom lepšie, preto tento zo svojej strany tak nejak vylúčim (netvrdím ale, že to nie je dobrý kočík, len nie víťaz tohto porovnania).

Maxi-Cosi Laika

Ešte spomeniem aj Cybex Eezy S+ za mňa vo svojej kategórii vydarený kočík, ktorý má veľkú výhodu aj vo väčších kolesách. Prechádzky popraskanými chodníkmi potom nebudú také nepríjemné, ako by boli s kolesami maličkými, ktoré sú pre kategóriu cestovných kočíkov typické. Fajn je u tohto modelu aj vyššia chrbtová opierka - teda priestor aj pre väčšie dieťa.

Cybex Eezy S+

Určite, ak nechceš “rachtací” športový kočík mini rozmeru, odporúčam zamerať sa na kolesá - ktoré sú teda, za mňa, top na Cybexe, ale dobré aj mna GB. A okrem nich, len čo sa kolies týka spomeniem na inšpiráciu Ergobaby Metro.

Ergobaby Metro

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli