Ktorá dvojkombinácia kočíka je dosť veľká a otočná v oboch smeroch?

Zodpovedané
2. mar 2022

Ahoj,

čakám druhé dieťatko a potrebujem pomoc pri výbere kočíka. Nerada by som spravila takú chybu ako pri prvom. Vtedy som kočík predala do roka a kupovala druhý športový kočík.

Rada by som kúpila kočík, pri ktorom naplno využijem aj športovú časť. Nechcem ísť do vysokých cien.

Plusové vlastnosti:

  • kvalitné kolesá, ktoré prejdú aj terén,
  • športová časť otočná v oboch smeroch,
  • športová časť sa dá zložiť s konštrukciou a bude veľká aj pre 2-3 ročné dieťa,
  • strieška by mohla byť tiež z tých dlhších,
  • konštrukcia nebude hrkať po necelom roku používania,
  • sedenie môže byť asi aj korýtkové.

Ktorý kočík bude vhodný?

Ďakujem

Ahoj,

píšeš, že chceš kvalitný kočík, ale nechceš ísť do vysokých cien. Tým pádom by som sa určite zamerala na bazárovú kúpu. Medzi kvalitné kočíky, ktoré majú top stav aj po niekoľkých deťoch patrí napríklad značka Bugaboo. Z osobnej skúsenosti môžem potvrdiť, že táto značka je kvalitná a odvozí niekoľko detí. Tieto kočíky budú v lepšom stave ako niektoré nové kočíky, resp. po jednom dieťati. Od Bugaboo som mala 3 kočíky a aj keď dostávajú zabrať, tak som nikdy neriešila žiadny problém. Jeden mám už viac ako 5 rokov, vozí mi tretie dieťa a vyzerá stále ako nový 🙂.

Začnem s overenou klasikou Bugaboo Buffalo. Má 12,5 kg hmotnosť, kvalitné gumové kolesá, ktoré sú plnené penou a teda bezúdržbové. Športový sedák má otočný v oboch smeroch a je naozaj priestranný. Jeho ložná dĺžka je 95,5 cm, takže sa tam pohodlne zmestí aj väčšie dieťa. Bugaboo je známy svojimi extra dlhými a farebnými strieškami, ktoré by som povinne dávala na každý kočík. Jeho konštrukcia je kvalitná, naozaj nehrozia žiadne nepríjemné zvuky. Keby náhodou bol nejaký problém, tak je možné ho dať do autorizovaného servisu, ktorý je ako v SR aj v ČR. To je naozaj veľká výhoda. Za mňa je to jasný favorit. Na bazáre sa pohybuje za veľmi slušnú cenu. Stačí sa pozrieť na jeho vysoké hodnotenie tu u nás. Naozaj s ním nešliapneš vedľa.

Na bazároch sa za fajn ceny pohybuje aj jeho novší model Bugaboo Fox. A ak by si predsa len chcela nový kočík, pozri aj na Bugaboo Fox 2, ktorý je teraz aktuálne v predajniach za výhodnú dopredajovú cenou. Oproti Buffalu majú výrazne nižšiu váhu (necelých 10 kg) a iný spôsob odpruženia. Ostatnými parametrami si sú veľmi podobní, vrátane rozmerov korby aj športiaku.

Pri všetkých modeloch nájdeš ľahké skladanie aj s nasadeným sedákom, ľahkú manipuláciu, teleskopickú rukoväť a super je u nich vychytávka v podobe režimu dvoch kolies, kedy si kočík nastavíš pre jazdu len na dvoch kolesách a môžeš tak pohodlne prejsť väčším terénom. Za zmienku stojí aj ponuka bohatého príslušenstva. Ku kočíkom môžeš dokúpiť rôzne farebné striešky, podložky, fusaky, držiak na nápoj, jedálenský pultík, držiak na mobil či stúpadlo so sedátkom pre staršieho súrodenca.

Ak nechceš do kočíka už toľko investovať, siahla by som určite po Bugaboo Buffalo. V prípade, že by si predsa len chcela nový model, využila by som výpredaje Bugaboo Fox 2.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte nejakú otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia