Ktorá dvojkombinácia kočíka je vhodná pre júlové bábätko?

Zodpovedané
15. mar 2022

Ahoj,

pre svoje prvé júlové dieťa hľadám kombinovaný kočík, ktorý bude dobre odvetraný v lete a dostatočne veľký v zime aj s fusakom.

Pozerala som Easywalker Harvey, Cybex Talos S Lux, Cybex Balios S a Stokke Trailz Terrain. Pohybovať sa budem po meste a aj po miernom teréne.

Ktorý kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

pre letné bábätko by som zvolila najlepšie kočík, ktorý má odvetrávanú aj hlbokú vaničku. Tú majú napríklad obľúbené kočíky značiek Moon alebo Abc Design, ktoré som spomenula v tejto otázke.

Stokke Trailz Terrain sa už nepredáva nový. Dostupný je len na bazároch. Je to taký tank, čo prejde všetko. Je trochu ťažší na manipuláciu. Určite si ho treba vyskúšať, či Ti bude vyhovovať. Ja som ho tiež mala ako favorita pri prvom dieťati a bohužiaľ mi do ruky nesadol vôbec. Tiež je na zvážení, či Ti jeho vyššia hmotnosť nebude časom vadiť pri športiaku, čoskoro by si tak kupovala nový kočík.

Easywalker Harvey má tiež korýtkové sedenie ako Trailz, ale v porovnaní s ním je mäkko odpružený. Lepšie sa s ním manipuluje i napriek jeho menším kolesám. Vďaka výškovým adaptérom a nastaviteľnej rukoväti si ho môžeš plne prispôsobiť svojej výške. Výhodu má aj tú, že ho možno premeniť na súrodenecký kočík – pre prípadného súrodenca s malým vekovým rozdielom. V obchodoch momentálne zakúpiš Easywalker Harvey3. Staršie modely sú dostupné opäť len na bazároch.

Medzi Cybex Balios S a Cybex Talos S Lux je dosť veľký rozdiel.

Cybex Balios S je vhodný skôr do mestského terénu, tak Cybex Talos S Lux zvládne aj ťažší terén. Je o dosť ťažší, takže záleží, aký terén bude viac prevládať a či Ti nevadí vyššia hmotnosť kočíka kvôli skladaniu.

Ak hľadáš skôr ľahší kočík kvôli častejšiemu skladaniu a cestovaniu, tak sa pozri na túto otázku z poradne, kde som odpovedala. Sú tam tipy na kočíky, ktoré by Ťa mohli zaujať.

Z Tvojho výberu by som Ti jednoznačne odporučila Easywalker Harvey3 (alebo jeho staršie modely). Je to veľmi kvalitný a podarený kočík, s ktorým budeš určite spokojná.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia