Ktorá dvojkombinácia s možnosťou hojdania je vhodná do terénu?

Zodpovedané
8. apr 2022

Ahoj,

hľadám dvojkombináciu kočíka pre júnové bábätko.

Naše požiadavky sú:

  • veľká vanička,
  • kvalitné prevedenie matracu, vnútro vaničky, odvetranie,
  • vhodný do terénu (poľná cesta, dedinské chodníky),
  • bezúdržbové kolesá,
  • možnosť sklopiť športovú časť do úplného ľahu,
  • jednoduché skladanie, primeraná hmotnosť, menšia veľkosť po zložení,
  • možnosť hojdania.

Zaujala nás značka Roan, konkrétne model Roan Bloom. Určite si necháme poradiť aj iné značky a kľudne aj vo vyššej cenovej kategórii, len neradi by sme platili iba za značku.

Ďakujeme

Ahoj,

kočíky Roan sú u mamičiek v poslednej dobe veľmi obľúbené. Len si treba dať pozor, aby Ti pri dvojkombinácii vyhovoval aj športiak, ktorý je naozaj u týchto poľských značiek neskladný, ťažký a má menšiu nosnosť (15 kg). Práve z tohto dôvodu by som si ich ja osobne najskôr nekúpila. Hlboká vanička je len na chvíľku, zatiaľ čo so športiakom budeš jazdiť dlhšie. Pri výbere je potrebné pozerať aj na športiak, aby Ti plne vyhovoval a nevymenila si ho hneď za nový a viac skladný.

Roan Bloom je veľmi dobre odpružený, hlboká vanička i športiak sú dostatočne priestranné a okrem tej hmotnosti, skladnosti a kompaktnej veľkosti po zložení spĺňa Tvoje požiadavky.

O niečo viac priestrannejšie je potom Roan Bass Next, ktorý má väčšie športové sedenie a dlhšiu striešku.

Obidva kočíky majú priestrannú hlbokú vaničku s polohovaním a mäkko odpruženú konštrukciu, ktorá im umožňuje hojdanie. Športový sedák je obojsmerný, dostatočne priestranný a samozrejmosťou je polohovanie do úplného ľahu aj s opierkou nôh. Ďalej majú bezúdržbové kolesá a sú vyššie. To je ideálne pre vysokých rodičov. Rukoväť si môžeš plne prispôsobiť, nastavíš ju až do výšky 113 cm. Ku kočíkom navyše dostaneš aj bohaté príslušenstvo.

Pokiaľ by som sa zamerala na skladnejšie športiaky aj s vyššou nosnosťou, tak odporúčam skôr Britax Go Big2. Nie každému môže vyhovovať po vzhľadovej stránke, ale jedná sa o veľmi kvalitný kočík. Vďaka väčším bezúdržbovým kolesám a dobrému odpruženiu, ktoré mu umožňuje aj hojdanie si s akýmkoľvek terénom poradí na jedničku. Super je zaťaženie nákupného košíka, unesie až 10 kg.

Pokiaľ by si netrvala na gumových kolesách a nevadili by Ti nafukovacie, ktoré sú do terénu oveľa vhodnejšie, tak odporúčam Abc Design Salsa 4 Air. Má dobre odvetrávanú vaničku s okienkom na prednej strane. To napomáha lepšej cirkulácii vzduchu v horúcich letných dňoch a bábätko môže pri "pasení koníkov" pozorovať okolie. Nechýba ani priestranná obojsmerná športová časť s vyššou nosnosťou, nastaviteľná rukoväť, ľahké ovládanie, skladanie a celkovo je s kočíkom veľmi ľahká manipulácia.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia