Ktoré športové kočíky majú kolmý sed?

Zodpovedané
24. jan 2023

Ahoj,

ďakujem za odpoved na otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/kocikov....

S Easywalkerom, prípadne s Cybexom som stotožnená. Len ešte by ma zaujímalo, či sa nájdu aspoň 3 kočíky s tými podmienkami (úplný ľah nemusí byť) s kolmým sedom. Teraz ho na Cybex Priam máme a myslím, že malej vyhovuje.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

kočíkov s kolmým sedom, teda s možnosťou nastavenia chrbtovej opierky do úplne vzpriameného 90° sedu, ktorý pripomína sklon opierky na jedálenskej stoličke je na trhu veľmi málo. Pozor však na jeho časté využívanie. Mal by sa využívať pri podávaní jedla mimo domu, napr. v kaviarni. Nie však na dlhé trasy.

Nájdeš ho u kočíkov značky Joie, tie však nespĺňajú podmienku ľahkosti. Sú na tom podobne ako Lionelo Annet Tour, Kinderkraft Nea alebo Casualplay Space. Tie však nespĺňajú aj iné Tvoje zadané kritériá.

Cybex Eezy S-Twist+² a Cybex Mios 3 majú zase priemerovo menšie kolesá, takže som ich neuvádzala. A Nuna Triv Next sa nedá kúpiť na našom trhu, pretože je vyrábaná pre západný trh.

Prípadne zváž ešte o čosi drahší športový kočík Bugaboo Bee 6. Nespomenula som ho, pretože nespĺňa Tvoju cenovú požiavku. Ja osobne mám starší model Bugaboo Bee 5, ktorý má 17 kg nosnosť športového sedadla. Bee 6 ju má až 22 kg. Sedadlo je otočné s možnosťou úplného 180-stupňového ľahu a má aj funkciu kolmého sedu. Navyše namiesto detského madla môžeš zakúpiť aj snack tray, čiže tácku na jedlo. Môj syn ju na prechádzkach miluje a dokonca si ju sám natočí ako potrebuje. Skladanie a rozkladanie je jednoduché a jednoručné. Hliníková konštrukcia je pevná a odolná a váži 9,6 kg. Má väčšie kolesá z tvrdenej gumy a dvojité odpruženie všetkých štyroch kolies, takže zvláda mestské a aj dedinské nerovnosti terénu. Po zložení má rozmery podobné cestovnému kufru auta.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally