Ktorý športový kočík je ľahký, spratný a zároveň kvalitný?

Zodpovedané
10. jan 2023

Ahoj,

hľadám ľahký, spratný a kvalitný športový kočík. Najlepšie by bolo, ak by sa dal zložiť jednou rukou vcelku.

Podmienky moc nemám, keďže zatiaľ máme športiak. O 2 - 3 mesiace budeme kupovať ďalší. Výhodou by bol úplný ľah, ale nie je to podmienka.

Dôležitá je priestrannosť, využiteľnosť do 2 - 3 rokov, cena do 400 eur, ľahké skladanie. Bývame v meste, tak prechádzky prevažne po meste. Žiadne extra terény. Moja výška je 165 cm.

Ktorý športový kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

ak kočík, ktorý bude skladný a aj na cestovanie, tak si pozri Easywalker Jackey. Napísala som o ňom podrobnú recenziu.

Podobným, ale cenovo dostupnejším je kočík Petite&Mars Cross. Jeho funkcionalitu som opísala v krátkom článku.

Ak kočík s väčšími kolesami, tak si pozri cenovo dostupný model Carrello Bravo Plus. Je to mestský typ kočíka, u ktorého oceníš celkom ľahkú hmotnosť, rýchle skladanie, dobré jazdné vlastnosti a aj priestranné sedenie. So svojou nízkou 9,9 kg váhou patrí k ľahším modelom. Kolesá má gumové a všetky odpružené, preto si poradia aj so zhoršeným terénom.

Podobnými modelmi sú Petite&Mars Royal alebo Espiro Wave.

Prípadne si pozri kvalitnejšie, drahšie a dizajnovejšie modely značky Cybex - Cybex Beezy, Cybex Eezy S+² či Cybex Balios M.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally