Ktoré športové kočíky sú otočné, majú veľké kolesá a sú cenovo dostupné?

Zodpovedané
11. aug 2023

Ahoj,

chcela by som poradiť ohľadom športového kočíka.

Mal by byť pohodlný, sedačka do úplného ľahu, otočný do oboch smerov, veľké kolesá alebo také, ktoré zvládnu aj horší terén. Výhodou by bolo, keby sa ku nemu dala neskôr dokúpiť aj vanička, keby sme sa rozhodli, že chceme ďalšie bábo. A musí byť cenovo dostupný (prípadne z bazáru).

Ktoré kočíky spĺňajú moje kritériá?

Ďakujem

Ahoj,

nakoľko si neuviedla najdôležitejšie kritériá pre správny výber kočíka, tak Ti neviem veľmi pomôcť.

Ak Ti mám dobre poradiť, tak toto sú dôležité kritériá:

  • výška rodičov,
  • približná cena (najlepšie uviesť sumu do),
  • terén, v ktorom sa najčastejšie pohybujete (závisia od toho vhodné kolesá a odpruženie) - buď však konkrétna, teda mesto, dedina, poľná cesta,
  • typ kočíka (dvojkombi, cestovný, športový),
  • funkcie, ktoré uprednostňujete (otočnosť sedadla, farba, teleskopická rukoväť),
  • váha kočíka (najlepšie uviesť číselnú hodnotu do).

Buď však prosím realistka. Čím viac rôznych kritérií zadáš, tak tým je výber správneho modelu kočíka náročnejší. Väčšinou mám osobnú skúsenosť, že aj cena kočíka je potom dosť vysoká.

Zadanie správnych kritérií je pre výber kočíka podstatné, pretože vyberám spomedzi stoviek, až tisícov dostupných modelov. Pripájam Ti moju nedávnu odpoveď na otázku podobného tipu, dozvieš sa v nej viac o správnom zadaní kritérií:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally