Ktorý kočík najviac vyhovovuje podmienkam dediny?

Zodpovedané
18. mar 2023

Ahoj,

hľadám kočík na dedinu. Musí byť hlavne vhodný na zimu a do snehu. Cenové rozpätie do 1 300 eur. Som prvorodička, takže som ochotná investovať. Ak by to bola dvojkombinácia, tak to by bolo ideálne.

Stále pozerám po kočíky značky Joolz.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

správny výber kočíka je dôležitý, tak Ťa trošku prevediem svetom správneho výberu kočíka.

Na začiatok by som odporučila prečítať si naše články, ktorých súčasťou sú aj videá:

Môj názor na kúpu trojkombinácie:
Ak kupujem kvalitnejšiu značku - napríklad Cybex alebo Maxi-Cosi, tak je kúpa trojkombinácie v poriadku. Ak kupujem inú značku trojkombinácie (napr. poľskú značku), ktorá má menej kvalitnejšiu autosedačku (vajíčko), tak je lepšie kúpiť dvojkombináciu a vajíčko kúpiť zvlášť. Pred kúpou je dôležité overiť si, že či existujú potrebné adaptéry na prepojenie kočíka a autosedačky.

Prvú vyberáš hlbokú vaničku. Tu je dôležité zvoliť správny rozmer hlbokej vaničky. Tvoje dieťa sa narodí v jarnom období, tak Ti bude stačiť štandardný rozmer hlbokej vaničky - 77 x 34 cm. Keď bude novorodenec vo vaničke spolu s fusakom, bude mať dostatočný priestor. Ďalšiu jeseň a zimu už bude dieťa v športovej časti.

Odporúčam Ti kočíky vhodné na dedinu.

Začnem vhodnými kočíkmi pre Teba od značky Joolz, ktorá sa Ti páči.

Najväčšie vnútorné rozmery (79 x 34,5 cm) hlbokej vaničky má Joolz Day+. So svojou 13,3 kg váhou však patrí k tým ťažším kočíkom. Má však priestranné aj športové sedadlo korýtkového typu, ktoré postačí cca 2 - 2,5-ročnému dieťaťu. Bratskou variantou s nekorýtkovým sedadlom a veľkou vaničkou je Joolz Hub+.

A určite si pozri aj kočík nabitým funkionalitou - Joolz Geo3 Mono, o ktorom som napísala podrobný článok a v poradni ho často odporúčam.

Babystyle Egg 2 je pokračovaním high-endového kočíka Egg, ktorý prišiel na trh koncom roka 2020. Meno kočíka je inšpirované zaoblenými líniami evokujúcimi slepačie vajce. Jediné, čo mi na ňom prekáža za tú cenu je, že ho nezložíš spolu s nasadením športovým sedadlom ale skladáš ich samostatne. Táto vlastnosť Ťa časom bude hnevať. Inak je to perfektný kočík, ktorý mám odskúšaný. Je ľahký, obratný a super štýlový. Na moju výšku 165 cm, bolo položenie jeho nadstávb v trošku nižšie ale stále relatívne v pohode, no niekomu sa môže zdať položenie nízke.

Odporúčam Ti obľúbený model Easywalker Harvey3, ktorý momentálne kúpiš za veľmi výhodnú cenu. Môžeš ho kúpiť s penovými alebo nafukovacími kolesami. Tebe odporúčam nafukovacie. Je priestranný, ľahký a mamičkami veľmi dobre hodnotený.

Prípadne si pozri jeho bratský model Easywalker Jimmey, ktorý je plný vychytávok a má sedadlo s úplným 180-stupňovým rovným ľahom. Môžeš si o ňom prečítať môj podrobný článok v ktorom sa dozvieš o všetkých jeho funkciách a vychytávkach.

Podobným modelom vhodným pre vyšších rodičov je Moon Relaxx Edition. Oproti Harvey3 má o čosi menšie sedadlo športovej časti, ale hlboká vanička je vnútornými rozmerami zase väčšia.

Kočíkovou novinkou je aj cenovo dostupný model Kinderkraft Nea. Je ľahký, spratný a hravo zvládne dedinský terén. Nedávno som o ňom napísala článok, ktorý si môžeš prečítať. Veľa hodnotení mamičiek však nečakaj. Na trhu je iba necelý mesiac.

Výber uzavriem podobným modelom Muuvo Quick 3.0. Je to priestranný a pohodlný kočík, ktorý má nenafukovacie pneumatiky plnené gélom. Ľahko sa ovláda. Vanička aj športové sedadlo sú vyššie umiestnené. A skvele sa hodí na dedinu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally