Ktorý cestovný kočík je priestranný, má dlhú striešku, úplný ľah a nehegá na každej nerovnosti?

Zodpovedané
8. aug 2022

Ahoj,

ďakujem za odpoveď ohľadom cestovného kočíka.
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/kocikov....

Len doplním, že dcéra má 1 rok. Chcela by som, aby kočík mal dlhšiu slnečnú striešku, išiel do skoro ľahu a mal predĺženie nožičiek. Chcem, nech je trochu pohodlný a nedrncá sa na každej menšej nerovnosti. Uvažujem o kúpe, nerada by som si Priam zničila.

Existuje niečo ako požičovňa kočíkov?

Viem, že Cybex robí aj kočíky Cybex Beezy a Cybex Eezy S-Twist.

Aký je Tvoj názor na tieto kočíky?

Ďakujem

Ahoj,

som rada, že si sa opäť ozvala.

Podobným modelom ako je Cavoe Ideo, ktorý som Ti odporučila v predchádzajúcej odpovedi je o čosi väčší model Cybex Eezy S-Twist+². Má otočné sedadlo. To je však užšie - šírka 28 cm. Väčšina mamičiek ho využíva na cestovanie, resp. na rýchle presuny.

Oproti tomu Cybex Beezy je neotočný model, ktorý má nemožnosť aretácie predných kolies. Takže ich nemôžeš uzamknúť, keď prechádzaš nerovným terénom mesta (mačacie hlavy alebo piesok). Tento model Ti veľmi neodporúčam. Myslím si, že po čase by si bola sklamaná.

Podobným modelom Beezy je aj jeho bratský model Cybex Eezy S+².

Kočík, ktorý naviac využiješ aj ako cestovný, mestský, športový a zároveň do konca kočíkovacieho obdobia je Easywalker Jackey. Je jedným z najpopulárnejších. A to nielen pre jeho kompaktné rozmery po zložení, ale aj pre jeho veľké vnútorné rozmery. Má funkciu samoskladania, takže stačí jednoducho aktivovať dve tlačidlá v strede rodičovskej rukoväte a kočík sa poskadá úplne sám. Mám ho osobne odskúšaný. Nedávno som o ňom písala aj podrobnú recenziu, ktorú si môžeš prečítať.

Požičovne kočíkov sú väčšinou službou, ktorú predajne ponúkajú pri reklamácií kočíka. Takže je to viac-menej protislužba, aby si neostala bez kočíka. Ale možno nejakú takúto službu vo svojom okolí najdeš.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally