Ktorý cestovný/športový kočík pre veľké dieťa má XXL striešku a čo najväčšiu možnosť ľahu?

Zodpovedané
22. jan 2024

Ahoj,

hľadám športový, prípadne cestovný kočík pre 20-mesačnú dcérku, ktorý jej vydrží do konca kočíkovacieho obdobia. Teda približne ešte rok, keďže v kočíku sa počas dňa uspáva.

Moje požiadakvy:

  • XXL strieška,
  • úplný sed a čo najväčší ľah,
  • vhodný pre veľké, či skôr dlhé dieťa,
  • skladný,
  • opierka nôh rovná a hladká a musí sa dať zdvihnúť pri ľahu,
  • pre vyšších rodičov,
  • ak bude spĺňať aj parametre pre aerolinky bude to plus.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

najbližšie k Tvojim požiadavkám má model Moon Zac. Ani on však neponúka kolmý sed. Ponúka však priestranné sedadlo, ktoré je vhodné aj pre väčšie deti vďaka širokému sedeniu a 55 cm dlhej chrbtovej opierke, ktorá má funkciu bežného sedu s malým sklonom. Je vhodný ako na cestovanie a časté presuny autom, tak aj ako pokračovací kočík pre staršie dieťa na výlety, ktorému vďaka svojej priestrannosti vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. Nízka hmotnosť, ľahká manipulovateľnosť a odpružené veľké kolesá mu zaručujú veľmi dobré jazdné vlastnosti.

Podobnými sú Silver Cross Jet 3, Easywalker Jackey XL, Avova City Ranger či MoMi Estelle Dakar. Viac o nich sa dočítaš v tejto mojej nedávnej odpovedi, ktorú Ti sem pripínam pre inšpiráciu:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a kocikopediu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally