Ktorý golfový kočík s možnosťou aretácie predných koliesok je ľahký?

Zodpovedané
10. júl 2023

Ahoj,

hľadám golfový kočík, ktorý spĺňa požiadavky:

  • ľahký,
  • zaberie čo najmenej miesta v kufri auta,
  • vhodný aj na dovolenku,
  • ľahko skladací,
  • s predĺženou strieškou,
  • polohovateľný - do úplného ľahu,
  • s možnosťou aretácie predných koliesok,
  • dosť dlhá sedacia časť aj chrbtová opierka,
  • polohovanie časti pre nožičky (nie je podmienkou),
  • nosnosť aspoň do 20/22 kg,
  • trošku väčšie kolieska (nie je podmienkou),
  • aspoň čiastočne odpružený,
  • kolieska, ktoré niečo vydržia,
  • s 5-bodovým bezpečnostným pásom,
  • spojená rúčka (nie je podmienkou).

Dilema:

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

ak vyžaduješ nosnosť 20 až 22 kg, tak Petite&Mars Musca a Lionelo Irma môžeme vylúčiť. Obidva majú nižšiu maximálnu nosnosť sedadla (15 kg), ktorá vyhovuje deťom od 6 mesiacov do cca 36 mesiacov.

A ani Joie Brisk LX nespĺňa Tvoje kritériá, pretože nie je ľahký a ani skladný. Hoci v sede je vhodný aj pre väčšie deti vďaka vyššie položenej strieške, takže aj napriek 42 cm vysokej chrbtovej opierke má dieťa dostatok priestoru nad hlavou. No pri polohe ľahu má celkovú ložnú plochu iba 75 cm, čo môže byť nedostatočná dĺžka pre väčšie dieťa.

Golfové kočíky sú určené pre väčšie deti a vyznačujú sa hlavne rozdvojenými rukoväťami, ktoré pripomínajú golfové palice. V súčasnosti sa od výroby tejto podoby upúšťa, pretože ich nie je možné riadiť jednou rukou. Sú nahrádzané športovými kočíkmi.

Lionelo Julie One, Cam Compass 2.0, Espiro Nox a Kinderkraft Nubi 2 sú modely cestovných kočíkov, ktoré vyhovujú Tvojím zadaným kritériám.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally