Ktorý kočík je najlepší na cestovanie?

Zodpovedané
22. dec 2021

Ahoj,

budúci rok plánujeme dovolenku lietadlom. Vzhľadom na to sa chcem poradiť ohľadom kočíka, ktorý bude vhodný na cestovanie a príležitostné spanie.

Momentálne mám doma Cybex Eezy S-Twist, ale tam mi nevyhovuje, že sa opierka nôh nedá polohovať. V bazári mám vyhliadnutý G-Mini Travel a Petite&Mars Travel. Dcérka má 2,5 roka, výšku cca 90 cm a váhu 12 kg.

Kočík by mal mať:

  • možnosť ísť do ľahu,
  • ideal aj predĺžená strieška,
  • polohovateľná opierka nôh,
  • skladný a vhodný ako príručna batožina,
  • cena max. do 100€.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

do dovolenky je ešte pomerne 6 mesiacov a neviem, či sa tvoja dcérka veľkostne zmestí do obidvoch modelov, ktoré si si vyhliadla.

G-mini Travel je cestovný kočík s vnútornými rozmermi sedacej časti - úplného ľahu 80 cm. Odhadnúť či sa tam vmestí je ťažké. Podobne je to s váhou, momentálne píšeš, že má 12 kg. Kočík má maximálnu nosnosť na dieťa 15 kg.

G-Mini Travel

Petite&Mars Travel je na tom rozmermi a váhou úplne rovnako ako G-mini.

Petite&Mars Travel

Nedávno som na veľmi podobnú otázku odpovedala. Skús si ju pozrieť tu: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/kocikov...

Osobne ti odporúčam Petite&Mars Up, ktorý je spomedzi spomínaných priestorovo najväčší. Má 84 cm ložnej plochy a je vhodný ako príručná batožina. Má dostatočne predĺženú striešku, možnosť úplného ľahu, polohovanie opierky nôh. Bazárová cena sa pohybuje do 100 eur. Nosnosť má do 15 kg. Myslím si, že tá nieje až taká dôležitá, pretože tvoja dcérka určite za 6 mesiacov nepriberie 3 kg.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally