Ktorý kočík je uľtraľahký na vynášanie po schodoch?

Zodpovedané
16. jún 2022

Ahoj,

hľadám čo najľahší kočík od narodenia. Výťahy máme na medziposchodí, takže budem musieť sama denne vynášať a znášať kočík po schodoch k výťahu (kočíky nemôžeme nechávať na medziposchodiach a nemáme kočikáreň).
Budem po sekcii, takže by mal byť čo najľahší, hlavne prvé týždne.

Po 1. dieťati máme Junama Diamond S Line, ktorý má však 15 kg. Dá sa síce rozložiť a po častiach vyniesť (podvozok 10 kg + vanička 5 kg + dieťa skoro 5 kg + 2 kg taška s vecami), ale aj tak bolo dosť náročné ho po sekcii tlačiť v meste po nerovných chodníkoch.

Aký kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

odporúčam zvážiť aj možnosť vložnej tašky, v ktorej vezmeš bábätko na poschodie. Je to bezpečnejšie, než brať dieťa v ťažšej hlbokej vaničke. Variantom môže byť aj nosítko či šatka, budeš mať voľné ruky pre prípadný nákup alebo tašku.

Medzi ľahké kočíky patria Bugaboo Fox 3 či Bugaboo Lynx. Navyše majú výhodu, že sa dajú nastaviť do režimu dvoch kolies, vďaka čomu zídeš s kočíkom bez problémov schodmi. Mám s tým osobnú skúsenosť a naozaj som si to nemohla vynachváliť 🙂.

Ďalej to môže byť aj Easywalker Harvey3 alebo Britax Strider M.

Ľahký je aj Valco Baby Snap Ultra Trend a je možné k nemu zakúpiť aj nafukovacie kolesá, ktoré jeho jazdné vlastnosti o dosť zlepšujú.

Odporúčam aj cenovo dostupný a zároveň jeden z najľahších kombinovaných kočíkov Baby Design Smooth.

Alebo naopak drahší a dizajnový Cybex Mios 3 či jeho staršie bazárové modely.

Ďalej môžeme ísť aj cestou ľahkého športového kočíka s dokúpiteľnou hlbokou vaničkou. Taký je napríklad Cybex Eezy S+², ktorý má len 7,6 kg. Nevýhodou je však neotočné sedenie. Variant s otočným a užším sedením je Cybex Eezy S-Twist+². Nie je teda veľmi vhodný pre odrastenejšie deti.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia