Ktorý kočík je vhodný na zimu a zmestí sa do neho fusak?

Zodpovedané
31. aug 2023

Ahoj,

potrebujem poradiť kočík na zimu a hlavne na dedinské cesty. Zaujal ma Cybex Balios S Lux 2023, Moon Relaxx Edition, bazárový Adamex Reggio Limited Edition. Dôležité je, aby sa tam na zimu dal dať aj fusak.

Je aj iný kočík, ktorý vieš doporučiť?

Ktorú značku vajíčka do auta najviac odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

Adamex Reggio patrí k ťažším kočíkom, ktoré majú na môj vkus priveľa plastu. Rokmi sa zmenili iba farby a veľmi dobre je zhodnotený v nasledujúcej odpovedi, ktorú Ti sem pripínam:

Moon Relaxx Edition je kočík, ktorý som často v poradni odporúčala. Je určený pre vyšších rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu a aj po nerovných cestách dediny. Nižšia váha a jednoduchá manipulácia umožňujú ovládanie jednou rukou. Zaujme jednoduchým zložením spolu s nasadeným športovým sedadlom na konštrukcii v akomkoľvek smere. Nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík oprieť. V zloženom stave stojí sám. Hlboká vanička aj športové sedenie sú dostatočne priestranné, striešku na športiaku je možné navyše výškovo nastaviť a vznikne tak väčší priestor pre hlavu dieťaťa.

Tohtoročná novinka v podobe modelu Cybex Balios S Lux patrí medzi TOP kočíky na trhu. Je to elegantný kočík s moderným dizajnom určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú aj po nerovnejších cestách dediny. Zaujme výbornou manipulovateľnosťou, ktorá mu umožňuje ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania autom či potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii. Športové sedadlo patrí k tým priestrannejším na trhu, preto v ňom bude mať pohodlie aj väčšie dieťa počas celého kočíkovacieho obdobia.

Od svojho predchodcu Cybex Balios S Lux 2020 sa líši predovšetkým novým pneumatickým odpružením konštrukcie, zvýšenou 10 kg nosnosťou nákupného košíka. Vylepšený bol aj spôsob zapínania 5-bodových pásov, ktorý je teraz podobný tomu v autosedačkách.

Autosedačky – tzv. vajíčka najčastejšie odporúčam najnovšie typy s možnosťou polohovania a pripevnením na sedadlo auta po nakliknutí na isofixovú základňu. Sú nimi:

  • Cybex Cloud Z2 i-Size

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally