Ktorý kočík pre 153 cm vysokú ženu zvládne výmole a neupravené cesty?

Zodpovedané
27. júl 2022

Ahoj,

čakáme druhé dieťatko a prvý kočík bol katastrofa. Nerada by som dopadla rovnako.

Mám 153 cm, takže nechcem vysoký kočík. Potrebujem niečo skladné na cestovanie. Často cestujeme na dlhé cesty a veci máme vždy dosť.

Nebývame v meste, výmole a neupravené vozovky sú naša bežná cesta. Kočík teda nesmie byť mestský.

Premýšľala som nad Bugaboo, Jolz a páči sa mi ABC Design Salsa 4.

Aký je Tvoj názor?

Ďakujem

Ahoj,

veľmi Ti rozumiem, mám to podobné. Pri troch deťoch je každé ušetrené miesto v kufri výhrou.

ABC Design Salsa 4 Air je dobrý kočík. No jeho konštrukcia s nasadenou športovou sedačkou váži 14,5 kg. A to sa mi zdá byť veľa. Pozeraj skôr ľahšie kočíky.

Bazárový Bugaboo Fox 2 je ľahký 9,9 kg vážiaci kočík. Jeho kolesá sa skvelo hodia aj na neupravené vozovky. Nosnosť sedadla na dieťa je 22 kg, takže Ti vydrží dlho.

Kočíky značky Joolz sú väčšinou vhodné do mesta. Majú penové kolesá a slabšie odpruženie. Jediným modelom vhodným aj na dedinu je Joolz Geo3 Mono. Ten je však vhodnejší pre vyšších rodičov.

Pozri si aj nový cenovo dostupný kočík Espiro Sonic Air. Jedinou nevýhodou je jeho neotočné sedadlo športovej časti.

A podobným, ale otočným modelom je Zopa Quest.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally