Ktorý kočík pre augustové babätko zvládne mesto, terén a aj prírodu?

Zodpovedané
12. apr 2022

Ahoj,

bábätko sa nám narodí v auguste. Bývame v meste, ale často sa presúvame autom aj dlhšie trasy, keď ideme k rodičom na dedinu.

Moje požiadavky na kočík:

  • skladný,
  • rýchlo zložiteľný,
  • ľahší,
  • stabilný s možnosťou prechádzok po meste, či po náročnejšom teréne, až prechádzok v lese (lesopark, neupravená cesta),
  • asi dvojkombinácia,
  • cena je na zváženie podľa možnosti a tiež vlastnosti kočíka (do 500, 1000€).

Aké sú Tvoje odporúčania na kočík?

Ďakujem

Ahoj,

pokiaľ bude prevládať ťažší terén v prírode, tak by som jednoznačne volila na kočíku nafukovacie kolesá. Odporúčam napríklad značku Moon. Má nafukovacie kolesá a patrí aj k tým ľahším a skladnejším kočíkom.

Viac som ich rozobrala v tejto otázke v poradni, tak sa na ňu pozri. Možno ťa niektorý z kočíkov zaujme. 🙂

Za zmienku stoja aj trojkolesové varianty kočíkov, ktoré sú do terénu viac vhodné. Ako prvý odporúčam Thule Urban Glide 2. Patrí k najľahším trojkolkám a je skvele využiteľný aj do mesta. Má veľmi ľahkú manipuláciu a vďaka veľkým nafukovacím kolesám aj super jazdné vlastnosti. Vďaka jeho nižšej hmotnosti má aj ľahké skladanie.

Druhou variantou je Baby Jogger City Elite 2. Oproti Thule je viac mestský. Má polohovaciu opierku nôh, priestrannejší športový sedák a bezúdržbové gumové kolesá s odpružením, ktoré sú však tiež vhodné do terénu.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia