Ktorý kočík pre dvojičky je vhodný na dedinu, má sedenie vedľa seba a stojí do 700 eur?

Zodpovedané
18. sep 2023

Ahoj,

hľadám lacnejšiu trojkombináciu pre dvojičky do 700 eur.

Podmienky:

  • sedenie vedľa seba,
  • ľahšia konštrukcia,
  • šírka do cca 85 cm,
  • odpružený,
  • moderný dizajn,
  • väčšie kolesá,
  • sedenie v športovej časti aj v protismere.

Bývame na dedine, presnejšie na kopci. Dizajnovo sa mi celkom páči napr. Junama Duo Space. Celkovo mám problém nájsť v kamenných predajniach niečo lacnejšie. Chcela by som kočík aj vidieť predtým ako ho objednám.

Ďakujem

Ahoj,

kočíkov pre dvojičky býva na predajniach pomenej, väčšinou sa objednávajú.

Junama Space Duo vyšiel z pôvodného kočíky pre jedno dieťa Junama Space. Je určený na mestký povrch a už jeho Mono verzia (pre 1 dieťa) nepatrí k práve ľahkým modelom (13,2 kg). Takže váha Duo verzie je ešte vyššia! Váha samostatného kočíka je cez 20 kg. Teda tlačiť ho do kopca s 2 deťmi v kočíku, nebude malina!

Odporúčam zamerať sa na ľahšie a hlavne kvalitnejšie kočíky. A ak nemáš dostatočný finančný budget, tak sa zameraj na kvalitnejšie kočíky z bazára. Budeš v kočíku voziť 2 deti, takže konštrukcia musí čo to vydržať.

Na čo si dať pozor pred kúpou kočíka z bazára? - aj na túto tému sme natočili video, ktoré Ti sem pripínam.

Topkou na trhu kočíkov pre dvojičky či vekovo rozdielnych súrodencov je jednoznačne kočík Bugaboo Donkey 3 alebo Bugaboo Donkey 2. Ten Ti ponúkne ľahkosť a variabilitu.

Donkey je napriek sedeniu vedľa seba široký len 74 cm a zmestí sa tak aj do bežných 80 cm dverí. Treba však rátať s tým, že autosedačky na adaptéroch kočík rozširujú - jedna na 80 cm, dve na 86 cm. Veľké nafukovacie kolesá sú výborne ovládateľné a vhodné aj do terénu.

Z lacnejších kočíkov pre dvojičky jednoznačne uvediem populárny model Valco Baby Snap Ultra Duo. Ten sa tiež so šírkou 74 cm pohodlne zmestí do klasických 80 cm dverí. Viac info o ňom nájdeš v tejto mojej nedávnej odpovedi:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally