Ktorý kočík pre dvojičky má brzdu na rúčke?

Zodpovedané
25. sep 2023

Ahoj,

rada by som sa poradila ohľadom kompatibility.

Pasujú nové vaničky TFK Duo aj na starší typ kočíka TFK Duo?

Zvažujem tento kočík, pretože bývame na dedine, na kopci. Páči sa mi, lebo má ručnú brzdu, ktorá sa nám hodí pri ceste dole kopcom. Akurát sa mi nepáči, že sa športová časť nedá otočiť do protismeru, aspoň kým budú deti menšie. Myslím, že kompromis by bol nové vaničky, keďže si nemôžem dovoliť celý kočík nový.

Pri predošlej otázke si mi poradila Bugaboo, mne sa však nepozdáva korýtkové sedenie. Potom som začala rozmýšľať nad kočíkom s ručnou brzdou.

Existuje aj iný kočík pre dvojičky, ktorý má brzdu na rúčke?

Ďakujem

Ahoj,

kočíky s ručnou brzdou sú väčšinou stavené na nerovnejší terén alebo na beh a šport. Sú to kočíky, ktoré majú väčšinou neotočné korýtkové sedadlá a ich obstarávacia cena je vyššia.

Hartan Two Select je kočík pre dvojičky či vekovo rozdielnych súrodencov, ktorý má otočné korýtkové sedadlá. Má aj ručnú brzdu na otočnej rodičovskej rukoväti. Jeho obstarávacia cena je vyššia. Celková váha konštrukcie kočíka s nasadenými športovými sedadlami je vyššia – 21,8 kg, preto väčšinou rodičom radím kočík Bugaboo Donkey 5. Je to jeden z najľahších a najvariabilnejších modelov na trhu.

Ručnú brzdu majú ešte neotočné modely ako sú Baby Jogger Summit X3 Double, Thule Urban Glide 2 Double a Mountain Buggy Duet V3. Prípadne bazárové kočíky značiek TFK alebo BOB.

Model TFK Duo má možnosť využitia hlbokej vaničky od narodenia. Vanička je neskôr ľahko prestaviteľná na športové sedenie a možeš ju používať od 0 do 36 mesiacov. Vanička Duo je použitá v oboch smeroch jazdy a neskôr môže byť predĺžená v športovej verzii o ďalšiu opierku pre nohy.

Nepomýľ si ju však s hlbokou vaničkou modelu TFK Mono2, pretože tá nie je kompatibilná s konštrukciou kočíka Duo.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally