Ktorý kočík s priestrannou vaničkou a kolesami do terénu je ideálny pre treťorodičku?

Zodpovedané
13. máj 2022

Ahoj,

som v oblasti kočíkoch veľmi stratená, hoci už mám dve deti.

Pri treťom si chcem nájsť kočík, ktorý mi bude naozaj vyhovovať a budem s ním spokojná.

Mojimi hlavnými parametrami sú:

  • priestranná vanička (aby mi do nej vošlo 6 - 8 mesačné bábo v zimnom fusaku),
  • kolesa do terénu - bývame na dedine a nie všetky cesty sú spevnené, miestami veľa blata, diery, sneh,
  • dobrá manipulácia a skladbou do auta (pri poľskom kočíku som si dosť pri skladaní do auta ponadávala),
  • taktiež dobrá manipulácia pri kočíkovaní, popritom budem behať za dvoma vrtochmi na odrážadlách,
  • postačí mi hlboká časť a vajíčko, keďže športový kočík mám samostatne.

Ak sú v daných parametroch len trojkombinácie, tak nevadí.

Ďakujem

Ahoj,

výber samostatných hlbokých kočíkov je bohužiaľ trochu obmedzený, ponúka ich len pár značiek. Napríklad Cam, Cybex (v sete s podvozkom je rám športového sedenia, ale bez poťahu športovej sedačky), Inglesina, Mutsy, Gesslein, Peg Pérego, Emmaljunga alebo Kunert.

Najviac sa Tvojim požiadavkám približuje Inglesina Aptica XT alebo Cam Dinamico Up. U nich zakúpiš konštrukciu a zvlášť hlbokú vaničku.

Ďalej odporúčam designové kočíky značky Moon. Sú veľmi obľúbené a patria k tým ľahším a skladnejším. Konkrétne sú to modely Moon Relaxx Edition, Moon Rocca Edition, Moon ReSea S Edition (2022). U všetkých nájdeš nafukovacie kolesá s dobrým odpružením, takže bez obáv prejdeš aj terénom. Hlboké vaničky majú ventilačné okienko, predĺženú striešku a aj kvalitný matrac. Pri športiaku oceníš obojsmernosť, úplný ľah s polohovaním nôh a ľahké skladanie. Poteší aj ich vzhľad, dostupná cena a kvalitné spracovanie.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia