Ktorý kočík sa skladá jednou rukou, je ľahký a vhodný na cestovanie?

Zodpovedané
9. máj 2022

Ahoj,

rada by som sa poradila ohľadom menších cestovných kočíkov.

Požiadavky na kočík:

  • skladný,
  • ľahký,
  • skladanie jednou rukou,
  • nie hrkálka,
  • predĺžená strieška kvôli dovolenke v zahraničí.

Zatiaľ sa mi najviac páči Easywalker Jackey, Avova City Ranger, Leclerc Influencer, Babystyle Hybrid a Cybex Eezy s+2.

Reálne som nevidela ani jeden.

Ktorý z nich je najlepší?

Ďakujem

Ahoj,

veľmi pekný výber kočíkov! 🙂 Musím uznať, že výber to nebude vôbec ľahký. Ja osobne najviac odporúčam Easywalker Jackey. Jedná sa o veľmi skladný a ľahký kočík, so super jazdnými vlastnosťami a oceníš u neho aj automatické skladanie.

Ľahkými a veľmi skladnými modelmi sú aj Leclerc Influencer a Babystyle Hybrid Ezy Fold , u ktorých nájdeš tiež automatické zloženie. Nevýhodou Leclerc je kratšia chrbtová opierka.

Avova City Ranger má už ťažšiu hmotnosť (8,6 kg) a nevýhodu v neúplnom ľahu. Za to ponúkne odolnejšie gumové kolesá a tiež automatické zloženie. O niečo ľahšie je potom Cybex Eezy S+², ktorý má z uvedených modelov najväčšie gumové kolesá a dlhú striešku, ale nemá náhľadové okienko.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte nejakú otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia