Ktorý kombinovaný kočík je vhodný aj do terénu?

Zodpovedané
28. júl 2022

Ahoj,

bývame v meste, ktoré má prekrásny park. Kočík budem primárne používať hlavne v nerovnomernom teréne, kde sú neupravené chodníčky. Ale budem chodiť samozrejme aj meste po chodníkoch.

Od kočíka očakávam odolnosť, odpruženie, dlhú využiteľnosť. Chcem praktický kombinovaný kočík (hlboký plus športový), ktorý budem vedieť využiť do troch rokov.

Nehľadám ťažké tanky.

Mám vyhliadnutých pár kúskov a rada si nechám poradiť, ktorý je pre nás najideálnejši.

Prípadne si rada pozriem aj iné ponuky. Cena tak ako pri týchto modeloch do 450 eur.

Za odpoveď a rady ďakujem

Ahoj,

nie som si istá, či Ti nejaký kočík vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. Väčšinou sa kočík mení po 1,5 až 2 rokoch. Je to pre jeho váhu a skladnosť. Tá už mamičkám nevyhovuje a potrebujú niečo menšie a skladnejšie. A presne také sú športové, pokračovacie, cestovné kočíky.

Jeden kočík nestačí! Ver mi. Potvrdia Ti to mnohé z nás mamičiek.

Ako prvý vyradím Zopa Evoque pre jeho penové kolesá. Potom je to aj jeho nízka 15 kg nosnosť na dieťa.

Zopa Quest je kočík, ktorý často odporúčam. Patrí medzi obľúbené mestské modely, ktoré zvládajú aj trávnatý terén. Je to vďaka dvojitému odpruženiu všetkých štyroch kolies z tvrdenej gumy. Váži 11 kg a nosnosť sedadla má až 22 kg. Dobre sa ovláda jednou rukou. Po zložení je skladný. Mám ho osobne odskúšaný. Je to cenovo dostupný model, ktorý mnohých prekvapí. Určený je pre osoby okolo 165 cm a menej.

Podobným modelom je aj Joie Versatrax. Oproti Zope má odolnejšie nenafukovacie pneumatiky plnené penou. Sedadlo má o čosi priestrannejšie.

Odporúčam Ti prečítať si o kočíkovej novinke Kinderkraft Nea. Je to funkčný, mestský kočík, ktorý Ťa prekvapí.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally