Ktorý kombinovaný kočík je vhodný pre nízkych rodičov?

Zodpovedané
18. jan 2022

Ahoj,

hľadám kombinovaný kočík pre júnové bábo. Sme nízki rodičia.

Požiadavky:

  • nie korýtkové sedenie,
  • veľké (väčšie) aj predné kolesá,
  • vetranie na vaničke,
  • nie kĺbovú rúčku,
  • prístupný veľký košík,
  • dobre skladateľný,
  • dobrú striešku, ktorá bude dostatočne dlhá,
  • nie čierny,
  • bonus - brzdu, kde netreba dať nohu pod,
  • na cene až tak nezáleží, lebo pozerám bazárové.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

pri výbere kočíka pre nízkych rodičov sú dve zásadné kritériá. A to nižšie umiestnené rodičovské madlo a nižšie položená vanička a následne športová časť pre dobrú manipuláciu s dieťaťom.

No problém vidím vo výbere teleskopickej rúčky - väčšina má totiž otočnú. A tiež som si neni istá či kúpiš model kočíka v bazári.

Jedným z kočíkov, ktorý spĺňa všetky tvoje kritériá je Hauck Mars. Je to cenovo dostupný, mestský športový či kombinovaný kočík jednoduchého moderného dizajnu. Ten podčiarkujú aj hravé farebné potlače poťahov. Chváli sa nielen vysokou, 25 kg nosnosťou, ale aj relatívne nízkou váhou či kompaktným, dokonca jednoručným skladaním. Kolesá sú veľkosťou a typom (len mierneho) odpruženia vhodné predovšetkým do mesta, kde oceníš aj priestranný nákupný košík. Ich šírka však ustojí aj nejaké tie nerovnosti. Športové sedadlo možno nasadiť v oboch smeroch jazdy a v troch pozíciách polohovať až do ľahu. Vybavené je UV strieškou so šiltom, polohovateľným detským madlom. Patrí k nemu automaticky aj zvýšený nánožník. Okrem sedadla možno na konštrukciu pripojiť pre novorodenca aj hlbokú vaničku Mars, ako aj autosedačky iPro Baby (i-Size) či Comfort Fix. Prípadne s korešpondujúcimi adaptérmi aj známejšie značky s úchytmi typu Maxi-Cosi. Mars môžeš zakúpiť ako čisto športový kočík, ale aj Duo set s vaničkou, Shop’N Drive travel system s autosedačkou, alebo kompletnú trojkombináciu - či si set vyskladať štýlom mix and match. Cena nového sa tu na MK u predajcov pohybuje od 469 eur.

Ak si ale ochotná ustúpiť od teleskopickej rúčky, tak tu máme množstvo modelov.

Jedným z nich je Bexa Ultra New. Tá jazdí na robustnej, v zadnej časti dvojnásobne odpruženej konštrukcii s gélom plnenými nízkoprofilovými pneumatikami. Tie poskytujú komfort jazdy porovnateľný s terénnymi vlastnosťami kolies nafukovacích, avšak bez hrozby defektu. Strieška hlbokej vaničky moderného tvaru je vybavená špecifickým trojitým vysunuteľným šiltom pre maximálnu ochranu pred nepriaznivým počasím. Matrac v priestrannej vaničke môžeš pre staršie bábätko aj napolohovať. Plne otočná a polohovateľná je aj športová časť. Jej súčasťou je mäkká podložka. Dvojkombináciu s bohatou výbavou možno doplniť voliteľnou autosedačkou. Cena bazárového modelu sa tu na MK pohybuje od 100 eur.

Potom tu máme Tako MaxOne Deluxe na klasickejšej konštrukcii s dvojnásobným zadným odpružením. Kolesá sú nafukovacích gélom plnené nízkoprofilové pneumatiky. Vlastnosťami sa nafukovacím približujú, nehrozí im však defekt. Hlboká vanička je orámovaná ku konštrukcii zladeným hliníkovým rámom. Má možnosť hojdania i polohovania. Športové sedadlo môžeš otáčať a polohovať až do ľahu. Jeho súčasťou je prateľná podložka. Voliteľne sa dá ku kočíku dokúpiť aj autosedačka s adaptérmi. V cene kočíka je kompletná základná výbava vrátane držiaka na pohár. Cena bazárového modelu sa tu na MK pohybuje od 170 eur.

Určite si pozri aj bazárový model Nuna Mixx. Je to pomerne ľahký full-size športiak či jeho kombinácia na Lkovej konštrukcii so špecificky zahnutou rúčkou. Konštrukciu možno zložiť aj s nasadeným sedadlom v oboch smeroch na pomerne ploché, kompaktné balenie. Hlboký nákupný košík je dobre prístupný a vďaka vyklopiteľnému predelu sa náklad v ňom dá jednoducho zorganizovať. Vďaka vysokej nosnosti zvládne sedadlo aj ťažšie dieťa. Strieška so slnečným šiltom a sieťovaným náhľadovým okienkom sa dá predĺžiť rozzipsovateľným panelom s pridaným bočným vetraním. Vo výbave kočíka sú adaptéry, pomocou ktorých možno na konštrukciu pripojiť autosedačku. Súčasťou hlbokej vaničky je praktické vložné vrecko a obojstranný matrac. Veľkou výhodou je aj doplnkové tienidlo v strieške Dream Drape. Cena bazárového modelu sa tu na MK pohybuje od 200 eur.

Potom tu máme cenovo dostupný Kinderkraft Everyday. O tomto kočíku sa tu na MK už veľa popísalo. Jeho úplné recenzie si môžeš prečítať v Kočíkopédií. Cena nového modelu sa tu na MK pohybuje od 484 eur.

Noordi Sole Go je skvelý model, ktorý vyšiel na trh nedávno. Je skutočne kvalitne odpružený a kolesá má vhodné aj pre náročnejší terén. Je dostatočne priestranný. Jeho hlboká vanička má vnútorné rozmery 94 x 39 cm, takže patrí k tým väčším na trhu. Čo sa týka náhľadového okienka na športovej časti, tak má ho riešené formou sieťky po rozopnutí. Ja nie som celkom spokojná s týmto riešením. Vhodnejšie by bolo náhľadové okienko s možnosťou zatvorenia na magnety - tiché uzatváranie a neruší spiace dieťa. Inak by bol tento model pre teba veľmi dobrým riešením. Cena nového modelu sa tu na MK pohybuje od 555 eur.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally