Ktorý kombinovaný kočík má možnosť hojdania, je vhodný do zhoršeného terénu a je aj lacný?

Zodpovedané
17. aug 2022

Ahoj,

myslela som si, že aké bude jednoduché vybrať kočík. Pravda je však opak, v ponuke na trhu sa strácam. Radi by sme "hojdali, terénili, ale neboli švorc" 🙂.

Hľadáme kočík, ktorý by bol najlepšie pre bábätko (vanička) a potom aj pre batoľa (športiak):

  • Hojdacia funkcia/veľké odpruženie (budú veľa jazdiť babičky a tie si kočík bez možnosti hojdania nedokážu predstaviť).
  • Pohodlný prejazd terénom (je to jedno, či s 3 alebo 4 kolesami, ale potrebujeme prejsť aj v úsekoch mimo pevnej plochy, najčastejšie lesná cesta, lúka, šotolinové cesty, sneh).
  • Väčší priemer kolies, aby prešiel lepšie terénom.
  • Žijeme v kopcovitom kraji (aby nebol kočík nad mieru ťažký kvôli tlačeniu do kopcov a brzdeniu z kopcov).
  • Manžel má 190 cm, tak aby sa nemusel pri vození hrbiť.
  • Nesmie byť v čiernej farbe (podmienka babičky).
  • Nemáme budget, aby sme si mohli kúpiť topku Thule.
  • Model nemusí byť r. 2021/22, ide nám viac o funkčnosť ako o design.

Ďakujem

Ahoj,

no teda, toľko požiadaviek naraz 🙂.

Ako prvá ma napadla česká značka kočíkov Bohemia. Pozri si jej model Bohemia Cube. Je to kočík, ktorý nie je najľahší, ale hojdá, pruží, teréni a nebudete švorc. Jeho otočnú nastaviteľnú rukoväť je možné nastaviť vo výške od 67 do 109 cm. Veľké nafukovacie kolesá, ktoré prirodzene pružia spolu s dvojitým odpružením všetkých štyroch kolies hravo zvládnu aj náročnejší terén dediny. Navyše vydrží dlhšie kočíkovacie obdobie, keďže má nosnosť sedadla až 20 kg.

Podobným modelom je Bohemia Nori.

O čosi ľahším a kvalitným modelom je Inglesina Aptica XT. Tú si však pozri na bazári, pretože cena nového kusu je privysoká. Tento kočík je však veľmi dobre hodnotený. Jeho váha s nasadením športovým sedadlom je 13,5 kg. Sedadlo je priestranné s nosnosťou až 22 kg. Veľké kolesá má vybavené efektívnejším a adaptívnym nastaviteľným systémom odpruženia (vpredu aj vzadu!), s ktorým súvisí aj ich špeciálny nárazy a vibrácie pohlcujúci tvar. Rodičovská rukoväť je nastaviteľná teleskopicky vo výške od 99,5 do 109,5 cm. Tento model sa bude ovládať a tlačiť do kopcov ľahšie.

Určite si pozri aj model TFK Mono. Má veľké 30 cm kolesá z tvrdenej gumy. Dá sa však kúpiť aj s nafukovacími kolesami. Jeho hlboká vanička - Mono Combi má vnútorné rozmery 82 × 41 cm. Je teda dostatočne veľká a priestranná, aj pre dieťa s predpokladom väčšej predispozície. Navyše jeho rukoväť nastavíš až do výšky 122 cm, takže je ideálna pre vysokých rodičov. Oproti ostatným trojkolkám má možnosť prerobiť hlbokú vaničku na obojsmerný športiak. Menšie dieťa tak môžeš voziť čelom k sebe a ak povyrastie, tak ho ešte len dáš do klasického športiaku. Nájdeš u neho aj polohovanie nôh a madlo.

Posledným modelom je hybridný kočík Muuvo Trick. Na trhu je krátko, pretože je to novinka. Tento kočík pohodlne zvláda náročný terén a pohodlne prejde mestom. Nie je to tank, skôr elegantný krásavec. Navyše je vybavený praktickými vlastnosťami. Patrí k ľahším modelom, pretože váži iba 11,5 kg a odvezie až 22-kilogramové dieťa. Má pneumatiky plnené gélom, takže riziko defektu nehrozí. Hlboká vanička je dostatočne priestranná a kvalitne odvetraná aj vďaka zabudovaným oknám (ventilačné a panoramatické), ktoré oceníš hlavne v lete.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally