Ktorý ľahký a moderný kočík bude vhodný do mesta a súčasne aj do horšieho terénu?

Zodpovedané
10. aug 2022

Ahoj,

potrebovala by som poradiť s výberom kočíka. Čakáme bábätko vo februári, ale kočík vyberám čo najskôr. Počas týždňa bývame v meste v paneláku a víkendy trávime v dedine, pri poli a lese.

Potrebujem kočík, ktorý zvládnem vynášať po schodoch, do električky, bude vhodný na jazdu po meste, na prechádzky po poľných a lesných cestách s horším terénom. Najradšej by som kombináciu, ktorá by nám aspoň rok vydržala.

Rozhodujúce je pre mňa:

  • moderný vzhľad kočíka (kovové bočné lišty atď),
  • skladnosť,
  • váha,
  • zvládnutie mestského i dedinského terénu,
  • cena do 1200 eur,
  • meriam 172 cm.


Ďakujem

Ahoj,

skĺbiť ľahkosť s prejazdom náročnejšieho terénu nejde celkom dohromady. Pretože ľahkosť mestských kočíkov nejde skĺbiť s pevnosťou (tá je potrebná) a váhou ťažšieho terénneho kočíka.

Skús si pozrieť hybridný model, ktorý mi napadol ako prvý - Muuvo Trick. Na trhu je krátko, pretože je to novinka. Tento kočík pohodlne zvláda náročný terén a pohodlne prejde mestom. Nie je to tank, skôr elegantný krásavec. Navyše je vybavený praktickými vlastnosťami. Patrí k ľahším modelom, pretože váži iba 11,5 kg. Odvezie až 22-kilogramové dieťa. Má pneumatiky plnené gélom, takže riziko defektu nehrozí. Hlboká vanička je dostatočne priestranná a kvalitne odvetraná. A to aj vďaka zabudovaným oknám (ventilačné a panoramatické), ktoré oceníš v lete, keď už bude Tvoje dieťaťko väčšie. Po zložení má kompaktné rozmery.

Ak trojkolku, tak skús pozrieť populárne kočíky Thule Urban Glide 2, Baby Jogger Summit X3 alebo TFK Mono.  2 skúsenosti

Podobné, ale skladnejšie modely sú Baby Jogger City Elite 2 alebo Bugaboo Fox 3.

A ešte malé info. Síce majú kočíky značky Baby Jogger v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), tak ich kolesá a odpruženie sú vhodné nielen do mesta, ale aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je ich možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. Ale to má väčšina trojkolesových, či štvorkolesových kočíkov.


  2 skúsenosti

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally