Ktorý ľahký a skladný kočík do mesta aj niečo vydrží?

Zodpovedané
13. júl 2022

Ahoj,

mám Britax Smile III, ale už by som radšej mala pre 19-mesačnú dcéru niečo skladnejšie. Zároveň chcem, aby kočík ​​niečo vydržal.

V skratke - skladný, ľahší a kvalitný.

Do terénu mám Thule Glide 2. Chcem kočík do mesta a do obchodu, ale aj v meste máme nejaký terén (napr. kocky alebo v zoo).

Rozhodujem sa medzi

  • Joolz Aer - je mega super skladný, ale mám strach z koliesok (sú malé) a vadí mi, že nejde nastaviť výška madla,
  • Joie Mytrax - vyzerá skvele, ale nie som si istá, či je skladný,
  • Hauck Uptown - opäť mi príde málo skladný.

A u všetkých nie som istá celkovo pevnosťou a kolieskami. Nechám si rada poradiť, ktorý iný by bol vhodný.

Ďakujem

Ahoj,

toto sú tri pomerne rozdielne kočíky.

Joolz Aer je veľmi obľúbený kočík typu golfiek - kompaktný, ľahký kočík, určený práve na pochôdzky po meste, obchodoch či cestovaní. Hoci má kolieska menšie, tak zvládne aj mestský terén vďaka dobrému odpruženiu. Keďže máš do terénu ešte Thule Urban Glide 2, tak mi dáva obstaranie tohto modelu najväčší zmysel.

Joie Mytrax je ťažší a menej skladný model. S terénom si poradí rozhodne najlepšie z uvedených kočíkov, ale príde mi zbytočné mať skoro 12 kg vážiaci kočík.

Hauck Uptown by vyhovovať mohol, ale tiež má väčšiu hmotnosť (10,5 kg), a aj odpruženie je slabšie.

Ak uprednostňuješ väčšie kolá, tak by som odporučila ešte tieto modely kočíkov - Inglesina Maior, [[/kocikopedia/avova-city-ranger/|Avova City Ranger] ] či Cybex Eezy S+². Tie majú už kolesá väčšie, takže si dobre poradia aj so zhoršeným trénom a stále sú ľahké aj dobre skladné.

Dobrou voľbou by bol určite aj Babystyle Oyster Zero. Ten zase zaujme veľmi priestranným sedením a extra dlhou strieškou.

Z kompaktnejších modelov odporúčam ešte Easywalker Jackey. Je podobný Joolz Aer, ale oproti nemu má polohovanie nôh a možnosť úplného ľahu.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia