Ktorý ľahký malý kočík zvládne aj horší mestský terén a má možnosť úplného ľahu?

Zodpovedané
8. sep 2022

Ahoj,

na bežnú dennú prevádzku používam Baby Jogger City Elite 2, s ktorým som spokojná.

Hľadám však kočík, ktorý bude vhodný na cestovanie a do obchodu. Čiže niečo malé, ľahké, spratné do auta/vlaku/lietadla.

Mám len 2 požiadavky:

  • nech zvládne aj horší mestský terén,
  • nech má možnosť ľahu.

Väčšia strieška je plus.

Keďže to bude kočík používaný len občas a na krátky čas, úplne mi postačí bazárový kúsok do max. 200 eur.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

v Tvojom prípade by som volila Petite&Mars Cross. Je to síce športovýcestovný kočík, no jeho kolesá s priemerom zadných 20 cm a materiálom tvrdenej gumy zvládnu aj ľahší terén. Je cenovo dostupný a s nosnosťou sedadla 22 kg Ti vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. Prečítaj si o ňom krátky informatívny článok, kde som ho podrobne opísala. Medzi mamičkami sa vďaka cenovej dostupnosti stáva populárnym a obľúbeným modelom.

Podobnými modelmi sú kočíky z mojej nedávno zodpovedanej otázky, ktorú Ti odporúčam prečítať.

Všetky modely sú vhodné aj na blížiace sa chladnejšie obdobie jesene a zimy.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally