Ktorý nekorýtkový športový kočík ide do úplného ľahu a má veľké kolesá?

Zodpovedané
11. feb 2022

Ahoj,

hľadám kvalitný, nehrkajúci športový kočík do mesta na rozbité chodníky. Aktuálne máme Joolz Day+, s ktorým sme úplne spokojní. Chceme športiak s nekorýtkovým sedením.

Požiadavkyl:

  • predĺžená strieška,
  • veľké kolesá,
  • úplný ľah,
  • otočný v oboch smeroch,
  • môže byť aj s možnosťou neskôr dokúpiť hlbokú vaničku.

Aký kočík mi odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

predpokladám, že hľadáš menší spratnejší kočík do auta. Takýmto modelom je Cybex Eezy S-Twist+². Je to štíhla športová buggina s nonosťou 17 kg, ktorá vojde aj do najužších nákupných uličiek. Jej chrbtová opierka má 53 cm a celková ložná plocha je 95 cm. Nejde však do úplného ľahu. Na konštrukciu Eezy S-Twist Plus² môžeš nasadiť aj hlbokú vaničku Cot S a aj adaptéry na prípadnú autosedačku s úchytmi typu Cybex/Maxi-Cosi.

Ak hľadáš skladný kočík na čisto mestský terén, pozri si otočný model Nuna Triv. Je to ľahký (8,8 kg) športový kočík s priestranným otočným sedadlom. Nosnosť sedadla je až 22,7 kg. Kočík je vybavený menšími pevnými kolesami a s klasickým individuálnym odpružením. Odpruženie je špecifické umiestnením pod sedadlom, vďaka ktorému bude pre dieťa jazda hladšia aj na nerovnom teréne. Športové sedadlo je mäkko polstrované a vybavené podložkou z Merino vlny. Tá je výborne priedušná a vlhkosť odvádzajúca. Po jej odňatí odhalíš sieťovanú zadnú časť opierky chrbta. Jej funkciu oceníš hlavne v lete, pretože to umožňuje maximálny komfort prúdenia vzduchu. Sedadlo však nejde sklopiť do úplného ľahu ale iba do mierneho.

Ak ale otočný, sklopný do úplného ľahu, ľahký a s kompaktnými rozmermi, tak mi jednoznačne prichádza do úvahy nemecký model Hauck Mars. Je to mestský športový kočík. Jeho jednoduchý, no moderný dizajn podčiarkujú aj hravé farebné potlače poťahov. Chváli sa nielen vysokou (až 25kg) nosnosťou, ale aj relatívne nízkou váhou 10,2 kg. Zložíš ho jednou rukou do kompaktných rozmerov. Kolesá sú veľkosťou a typom (len mierneho) odpruženia vhodné predovšetkým do mesta, ale zvládnu aj občasný mierny lesný terén. Športové sedadlo je otočné a polohovateľné až do ľahu. Taktiež je vybavené UV strieškou so šiltom, polohovateľným detským madlom. Vo výbave je aj zvýšený nánožník. Rodičovské madlo je bez možnosti nastavovania ale je v dostatočnej 104 cm výške. Je cenovo dostupný. Tu na MK sa jeho cena pohybuje od 320 eur.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally