Ktorý odpružený športový kočík je skladný a otočný?

Zodpovedané
24. jan 2023

Ahoj,

hľadám športový kočík, ktorý by bol otočný, skladný a dal by sa dať do ľahu. Mal by mať XXL striešku, byť odpružený - aspoň čiastočne. Bývame na dedine. Potešila by aj rúčka, ktorú si prispôsobíme (muž 185 cm, ja 157 cm), ale to by bol iba bonus. Potrebujem ho na cesty/dovolenky (ideme aj lietadlom toto leto) ale i do práce. Preto potrebujem, nech sa mi tam dieťa vyspí.

Cena by potešila do 300 eur, ale kľudne môže byť aj bazárový. Malý bude mať na jar 1 rok a skrz staršie deti potrebujeme niečo skladné na cestovanie, aby sme sa pomestili do kufra. Otočné sú asi menšie, ale to nevadí. Moje deti sú zatiaľ všetky menšie. Napr. 7-ročný má 120 cm a 19 kg.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

myslím si, že by Ti mohol vyhovovať model Cybex Beezy. Je to športový model učený najmä na cestovanie. Má jednoduchšie prevedenie dizajnu a textílií. Strieška je väčšia, čo je u týchto modelov veľkým plusom. Má nízku váhu, jednoručné kompaktné zloženie vhodné aj na cestovanie v role príručnej batožiny do lietadla. Pozor - vždy je nutné si to skontrolovať s danou spoločnosťou a jej pravidlami. Ponúka vysokú 22 kg nosnosť priestranného športového sedadla, ktoré si môžeš napolohovať do skoro úplného ľahu. Jeho odpruženie kolies z neho robia príjemného spoločníka na cesty či do auta prakticky od narodenia až do konca kočíkovania. Navyše si ho vieš na cestovanie poskladať do tašky, ktorú pohodne zavesíš na rameno.

Jediné mínus vydím vo fixnej rodičovskej rukoväti vo výške 105 cm. Tá bude vyhovovať Tebe, no partnerovi bude výška nedostatočná.

Podobným modelom je Cavoe Osis. Je to veľmi ľahký, najmä mestský kočík s otočným sedadlom. Okrem nízkej váhy 8,8 kg má príťažlivý dizajn a veľmi kompaktné skladanie. Má nastaviteľnú teleskopickú rodičovskú rukovät, ktorá je plusom pri výškovo rozdielnych rodičoch. Jeho konštrukcia s menšími gumenými kolesami je mierne odpružená, takže s kočíkom zvládneš aj mierne lesné nerovnosti. Skladá sa aj so sedadlom (v oboch smeroch). Ku kočíku je dodávaná pláštenka a nánožník.

Prípadne zváž aj kúpu modelu Hauck Mars, ktorý je cenovo dostupný. Je to prevažne mestský športový či kombinovaný kočík jednoduchého, no moderného dizajnu, ktorý podčiarkujú aj hravé farebné potlače poťahov. Chváli sa vysokou (25 kg) nosnosťou, relatívne nízkou váhou či kompaktným jednoručným skladaním. Športové sedadlo je otočné a polohovateľné do takmer úplného ľahu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally