Ktorý pohodlný športovy kočík zvládne život pod Tatrami?

Zodpovedané
20. máj 2022

Ahoj,

rada by som sa poradila ohľadom športového kočíka pre 15 mesačného chlapčeka. Teraz máme Joolz Day s korýtkovým sedením. To už určite nechcem.

Chcem, aby mal syn pohodlie. Každý deň v ňom spí aj 3 hodiny. Kočík by nemal byť veľmi ťažký, musí byť ľahko sklápateľný do auta. Chcem, aby sme v zime prešli aj sneh, keďže bývame pod Tatrami.

Aké sú Tvoje odporúčania na kočík?

Ďakujem

Ahoj,

osobne by som do terénu najviac odporučila trojkolky. Jednou z nich je napríklad Thule Urban Glide 2. Thule patrí k najľahším terénnym trojkolkám a veľmi ľahko sa s ním manipuluje. Nájdeš u neho veľké nafukovacie kolesá, ručnú brzdu, predlžovaciu striešku, uzatvárateľný nákupný košík a ľahké skladanie. Vo výbave mu chýba madlo a polohovanie nôh, ktoré si musíš dokúpiť zvlášť.

Ďalší odporúčam Baby Jogger City Elite 2. Oproti Thule Urban Glide 2 má menšie bezúdržbové gumové kolesá, polohovanie nôh a ponúka väčšie rozmery sedenia. Madlo musíš dokúpiť aj zvlášť.

Ak by si chcela niečo kompaktnejšie kvôli skladaniu, tak by mohol stačiť aj Baby Jogger City Mini GT2. Aj keď má menšie kolesá, tak jeho jazdné vlastnosti sú veľmi dobré. Rovnako ako Elite 2 má veľmi priestranné sedenie, takže je kočík vhodný aj pre väčšie deti, ktoré sa v ňom pohodlne vyspia. Sama ho mám a nedám naň dopustiť.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia