Ktorý polohovateľný kočík je vhodný do lietadla a má väčší úložný priestor?

Zodpovedané
31. júl 2023

Ahoj,

pre ročného syna chceme športový kočík, ktorý sa zmestí do príručnej batožiny v lietadle. Mňa by potešili odolné kolieska, ľahká manipulácia, väčší košík dole, polohovateľné sedadlo, opierka na nožičky. Cenová relácia do 250 eur nový, do 150 eur bazárový.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

vo všeobecnosti cestovné kočíky veľkosti príručnej batožiny nemajú veľké priestranné košíky. Štandardne mávajú 2 až 5 kg nosnosť, no zmestíš do nich všetky potrebné maličkosti.

Skĺbenie potreby častého cestovania a prechádzok v nenáročnom teréne ponúka model Avova City Ranger. Na svoj typ má veľké gumové kolesá, ktoré sú všetky odpružené. S výškou fixnej rodičovskej rukoväte 105,5 cm je vhodný pre nižších až stredne vysokých rodičov.

O čosi lacnejším modelom je MoMi Estelle Dakar. Je vhodný ako na cestovanie a časté presuny autom, tak aj ako mestský kočík pre staršie dieťa, ktorý vďaka svojej priestrannosti vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia.

Náročnejší terén zvláda kočík Espiro Fuel. Je to cestovný typ kočíka s jednoručným zložením do veľkosti príručnej batožiny. Je vhodný na cestovanie, časté presuny autom, na výlety a do mesta. Po zložení nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík oprieť. Stojí sám, čo šetrí miesto pri uskladnení. Nízka váha a výborná manipulovateľnosť umožňujú jeho jednoručné ovládanie. Športové sedadlo je priestranné s možnosťou nastavenia do skoro úplne rovného ľahu s malým sklonom. Má na svoj typ odolné a odpružené bezúdržbové kolesá plnené gélom.

Prípadne si pozri aj kočíky Skiddoü Mell, Lionelo Cloe alebo Zopa Quiq 2.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally