Ktorý skladný, ľahký a odpružený kombinovaný kočík zvládne rôznorodý terén?

Zodpovedané
16. sep 2022

Ahoj,

v prvom rade Ti chcem poďakovať za pomoc vyznať sa v džungli kočíkov.

Zháňam dvojkombináciu (popr. trojkombináciu), ktorá by spĺňala nasledujúce požiadavky:

  • ideálny kompromis pre rôzne terény (mesto, dediny, poľné cesty, niekedy aj lesné),
  • dostatočné odpruženie, aby bola cesta pre bábätko príjemná,
  • jednoduchosť a ľahkosť pre časté skladanie do menšieho auta,
  • dobrý pomer kvalita/cena,

Zatiaľ mám vyhliadnuté tieto kočíky:

Vzhľadom na to, že som na rizikovom v nemocnici, tak som odkázaná iba na internet.

Ktorý kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

z Tvojho výberu, by som jednoznačne odporučila Easywalker Harvey3. Je to korýtkový typ kočíka a jeho nákupný košík unesie 5 kg nákup. Má možnosť úpravy na tandemový kočík pre dvojičky alebo vekovo rozdielnych súrodencov. Má penové kolesá s možnosťou dokúpenia terénnejších nafukovacích pneumatík, čo rozširuje jeho použitie v rôznych terénoch. Pokiaľ chceš prémiovú kvalitu látok a panoramatické okienko na vaničke, tak potom pozri siahni po Easywalker Harvey3 Priemium.

Ak však nechceš korýtko, tak si pozri skôr Easywalker Jimmey. Tento model má úplný rovný ľah. Jeho nákupný košík unesie až 10 kg nákup. Má gumové kolesá odolné voči prepichnutiu s odpružením a vlastnosťami, ktoré pripomínajú nafukovacie kolesá. Takže defekt s nimi nehrozí. Má XXL striešky s vetraním, či náhľadom. Jimmey je kočík, ktorý má všetko.

Kinderkraft Nea je ľahším modelom a vlastnosťami skoro totožná modelu Kinderkraft Everyday. Má pár múch ale inak je to kvalitný a praktický kočík vo svojej cenovej triede.

Kočíky Mamas&Papas Ocarro a Moon ReSea sú modely, ktoré sú vhodné do mesta. Majú slabšie a tvrdšie odpruženie.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally