Ktorý skladný, otočný športový kočík do mesta aj do terénu?

Zodpovedané
22. feb 2019

Pekný deň prajem,

chcela by som poprosiť o radu, lebo som sa nejak zasekla vo výbere... Syn má 13 mesiacov a chcela by som pre nás vybrať vhodný športový kočík. Mali sme Moon Scala, ktorý bol fajn, ale dosť ťažký a na presuny do auta sa musela osobitne skladať sedačka a podvozok, čo mi príliš nevyhovovalo. Tak sme ho predali. Po dcére nám ešte zvýšil Petite and Mars Street ale je dosť zničený, rozhrkaný, a nedá sa otočiť proti smeru jazdy. Chcem kúpiť niečo kvalitnejšie, čo nám vydrží už do konca "kočíkovacieho" obdobia. Malo by to byť ľahšie než Moon, skladné do kufru, otočné aj proti smeru jazdy a aby sme zvládli aj mesto aj terén.

Osobne mám dva tipy, prvý je Bugaboo Bee5 a dokúpiť ku nemu podvozok Bugaboo Runner s adaptérmi pre Bee, čiže by som mala ľahký kočík ktorý jednoducho premením na terénnu verziu. Bojím sa ale, či bude sedák 13mesačnému dieťatku vyhovovať, syn totiž ešte kôli zdrav. problémom pevne nesedí, nechodí a obávam sa aj toho, že Bee nemá detské madlo, či nám to nebude chýbať... Druhou alternatívou bol Joolz Hub, ktorý sa mi zdá, že by mohol byť na sedenie pre malého konfortnejší, ale zas neviem, či prejde aspoň mierny terén na Liptove, a či nám vydrží aspoň do 3 rokov... Bola by som rada, keby som ho ešte budúcu zimu mohla dať do kočíka aj s fusakom...

Tak by som chcela poprosiť o názor prípadne o tip - možno aj na niečo úplne iné, čo by nám mohlo vyhovovať.
Vopred veľmi pekne ďakujem.

Ahoj,

ak má synček zdravotné problémy a nesedí s istotou, Bugaboo Bee 5 by som asi vylúčila. Je to výborný nápad, najmä aj s podvozkom Bugaboo Runner - ale sedák je dosť otvorený a ako sama podotýkaš - bez madla. Dieťatku, ktoré nie je dosť stabilné a isté by som skôr odporučila madlo mať, aby sa malo kde chytiť ak treba.

Bugaboo Bee 5

Bugaboo Runner

Joolz Hub je podľa mňa dobá voľba a určite prejde aj mierny terén. Problém skôr vidím v užšej sedačke, na ktorú niektoré mamičky hovoria, že je malá. Za mňa sedák malý nie je, ale je veľmi individuálne, ako bude vyhovovať práve vám. Preto možnosť Hub-u nezatracujem, len odporúčam vyskúšať si ho ideálne aj naživo. Inak, niektorým ešte nesediacim detičkám veľmi vyhovuje sedenie korýtkové, v ktorom sa tak nešmýkajú.
Myslím konkrétnejšie aj iné modely od Joolz (pozor na vyššiu výšku a plytšie sedadlo), ale aj napríklad Cybex Balios M.

Joolz Hub

Cybex Balios M

Emmaljunga Viking je švédskym, dizajnovo špecifickým modelom, no prináša okrem kvality, ktorá vydrží aj niekoľko detí, aj priestranný otočný sedák, terénne vlastnosti a kopu ďalších dobrých vlastností. Nie je ťažký, ale nie je ani najľahší - s tým však rátaj. Kočíky s otočným sedadlom vhodné aspoň trochu aj do terénu, a ešte aby boli priestranné, nie je možné kúpiť v ultra ľahunkom balení. Easywalker Mosey+ je zasa možnosťou s jednou z najdlhších chrbtových opierok vo svojej kategórii, ktorú dopĺňa aj výškovo nastaviteľná strieška. Baby Jogger City Versa je ďalším z korýtkových modelov, no zároveň extra priestranným.

Emmaljunga Viking

Easywalker Mosey+

Baby Jogger City Versa

K spomínaným modelom by som ešte rada dodala, že pre viac ako dvojročné dieťa s fusakom by mohol byť problém napchať pohodlne. Chcem tým povedať, že také veľké deti už obvykle chodia. A ak náhodou stále veľa využívajú kočík, tak je vhodnejšie vtedy mať neotočné, tým pádom aj širšie sedadlo.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli