Ktorý športový kočík do terénu má veľké kolesá a čo najkolmejšie chrbtové operadlo?

Zodpovedané
4. apr 2022

Ahoj,

chcela by som požiadať o radu pri výbere kočíka, ktorý by mal spĺňať tieto parametre:

  • veľké kolieska do terénu,
  • chrbtové operadlo, ktoré sa dá dať čo najkolmejšie,
  • sklopenie sedadla do ľahu (nie korýtkový typ),
  • strieška, ktorá keď sa sklopí na maximum, je nízko a rovnobežná s plochou na ležanie (nízke slnko),
  • pre dvojročné dieťa, ktoré spáva v kočíku (dostatočne dlhý, aby neviseli nožičky),
  • polohovateľná rúčka (nižší rodičia).

Ktorý kočík je pre nás vhodný?

Ďakujem

Ahoj,

jednu z najdlhších striešok má napríklad Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade. Kolesá má nafukovacie, ale nie je odpružený, takže je trochu "tvrdý".

Podobným typom, ale už nie tak ľahkým je napríklad aj Joie Mytrax alebo Petite&Mars Street+ Air . Majú cca 12 kg, vyššiu nosnosť (22 kg) a nafukovacie kolesá s odpružením.

Samozrejmosťou je u všetkých nastaviteľná rukoväť, priestranný úplný ľah s možnosťou polohovania nôh, takže sa v kočíku vyspí pohodlne aj väčšie dieťa. Ďalej potom dlhá predlžovacia strieška, priestranný nákupný košík, ľahké ovládanie aj skladanie a poteší Ťa ich nižšia cena.

Pokiaľ by Ti nevyhovoval ich neúplný sed, tak odporúčam prikúpiť univerzálny popruh, vďaka ktorému sa opierka zafixuje v kolmejšej pozícii.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znovu napísať

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia