Ktorý športový kočík je kvalitný, odpružený, ľahko ovládateľný a vhodný pre 10-mesačné dieťa?

Zodpovedané
19. dec 2022

Ahoj,

dcérka má 10 mesiacov a veľmi zvažujem kúpu nového kočíka. Momentállne máme 3-kombináciu Bebetto Bresso Premium Class a je to katastrofa. Je extrémne ťažký, nedá sa zložiť naraz, vŕzga, hrkoce, je príšerný…

Hľadám fakt kvalitný kočík, z ktorého sa po čase nestane hrkálka a nezačne vŕzgať. Musí byť ľahký, priestranný a nech o rok nemusím kupovať nový. Ďalej musí byť ľahko skladateľný a mäkký/odpružený. Najdôležitejšie je pre mňa kritérium, aby bol teda ľahko ovládateľný, mäkký/odpružený, aby zvládal aj horší terén.

Rozhodujem sa medzi Valco Baby Snap 4, Britax B-Motion 4, Petite&Mars Street alebo Petite&Mars Royal.

Ktorý z nich je najlepší?

Ďakujem

Ahoj,

ak mäkko odpružený, tak na začiatku vylúčim kočík Valco Baby Snap 4, pretože nemá žiadne odpruženie. Všetky kočíky značky Valco Baby sú bez odpruženia.

Petite&Mars Street a Petite&Mars Street+ sú kočíky, ktoré majú systém skladania umiestnený pod sedadlom. Takýto typ skladania nevyhovuje každému a mamičky ho v hodnoteniach uvádzajú ako mínus.

Mínusom Britax B-Motion 4 je 17 kg nosnosť športového sedadla. Tá bola v novšej verzií Britax B-Motion 4 Plus zvýšená na 22 kg. Je to priestranný športový kočík na dedinu, ktorý poskytuje pohodlie aj väčšiemu dieťaťu.

Petite&Mars Royal je kočík s tvrdším pružinovým odpružením, ktorý je vhodný do mesta. Hoci má nosnosť sedadla 22 kg, ale jeho chrbtová opierka má výšku 47 cm. To môže byť pre väčšie dieťa nedostatočné.

Podľa Tvojho výberu, pozeráš bazárové kočíky. Tie už majú nejaké tie deti odvozené. Je preto možné, že budú mať nejaké nedostatky - hŕkanie, vŕzganie a pod.

Ja Ti odporúčam pozrieť si model Carrello Bravo Plus. Je cenovo dostupný a má mäkké odpruženie. To je vhodné do mesta a aj na nerovnejší povrch dediny. Zároveň je dostatočne priestranný aj pre väčšie dieťa.

Prípadne zváž kúpu kvalitnejšieho bazárového modelu Thule Spring či Baby Jogger City Mini GT2. Ten má síce v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), ale jeho kolesá a odpruženie sú vhodné nielen do mesta, ale aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. Ale to má väčšina trojkolesových, či štvorkolesových kočíkov.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally