Ktorý športový kočík je ľahko skladateľný a stojí do 200 eur?

Zodpovedané
11. jan 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík. Z trojkombinácie mám Neonato Puro Urban. Zdá sa mi zbytočne ťažký a veľký. Chcem, aby sa dal polohovať na spanie. Väčšinou sme v meste. Chcem niečo ľahšie, lepšie skladateľné. Za rodinou cestujeme 130 km, cenovo do 200 eur.

Ktorý kočík je vhodný?

Ďakujem

Ahoj,

ak hľadáš doplnkový športový kočík na cestovanie a rýchle presuny mestom, tak si v tvojej cenovej kategórii pozri Kinderkraft Vesto. Je vytvorený pre rodičov, ktorí milujú spoločné prechádzky so svojím dieťaťom. Umožňuje nastavenie opierky chrbta do roviny a vďaka možnosti pripevnenia sedadla dopredu a dozadu v smere jazdy sa výborne hodí aj pre deti, ktoré chcú počas prechádzok udržiavať očný kontakt so svojimi rodičmi. Výborne sa osvedčil či na mestských chodníkoch, tak aj na hrboľatých cestičkách mimo mesta. Ľahko a rýchlo sa skladá jednou rukou spolu so sedadlom. Kočík je tiež vybavený systémom AUTO LOCK, ktorý zabraňuje náhodnému rozloženiu kočíka počas jeho prenášania alebo prepravy. Celá konštrukcia je okrem toho odolná a má odpružené bezúdržbové penové kolesá, ktoré sú otočné. Má širokú striešku vyrobenú z nepremokavej textílie s filtrom UPF 50+. Tá chráni dieťa pred dažďom, horúcim slnkom a studeným vetrom. Striešku je možné ľahko predĺžiť- látková časť je pripravená na rozloženie po otvorení zipsu, pod druhým zipsom je skrytá vetracia sieťka. Kočík má tiež nastaviteľné 5 bodové popruhy a madlo, ktoré sú odopínateľné z každej strany. Dodáva s príslušenstvom držiak na pohár, pláštenku a nánožník. Jeho cena u predajcov tu na MK za nový je 183 eur.

Kinderkraft Vesto

Pozri si aj Recaro Citylife. Je to športový kočík s vyššou nosnosťou ocenený viacerými oceneniami. Kolesá s bezúdržbovými pneumatikami sú určené na využitie v meste. Vďaka solídnemu odpruženiu si však vedia poradiť aj s mierne zhoršeným terénom. Výhodou je aj obrovský košík s tvrdým dnom s farebným detailom zladeným s opierkou hlavy a nôh. Neotočné sedadlo je dostatočne priestranné aj pre väčšie deti, polohovať sa dá do ľahu. Oceníš aj veľkú striešku s UV ochranou.

Recaro Citylife

Podobným typom kočíka sú aj Hauck Rapid 4R Plus a Be cool Ultimate 2021

Be cool Ultimate

Hauck Rapid 4R Plus

Na záver poradím, že nečakaj veľa a budeš spokojná. Ak od športového kočíka do 200 eur budeš očakávať veľa a hlavne funkcionalitu Pur-a, tak budeš sklamaná. Respektíve sa poobhliadni po vyššej cenovej triede poprípade po bazárových modeloch.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally