Ktorý športový kočík je ľahký a vhodný na prechádzky prírodou?

Zodpovedané
5. dec 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík s veľkými prednými kolesami (resp. kolesom), aby sa nezasekával na každej nerovnosti. Nie dvoj a ani trojkombináciu. Zároveň by mal byť čo najľahší, najmenší a s možnosťou polohy úplného ľahu.

Doteraz som vyskúšala Peg Perego GT3, ktorý mal úžasnú prejazdnosť, ale bol príliš ťažký a veľký. Ešte som skúsila Peg Perego Book Plus S, ktorý vyhovuje všetkým požiadavkám okrem prejazdnosti.

Potrebujem kočík, ktorý zvládne aj ľahší terén na vychádzkach so psom. Prejazdnosť je tá najdôležitejšia vlastnosť.

Aký kočík mi odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

Peg-Pérego GT3 bol super kočík, čo sa prejazdnosti a priestoru pre dieťa týka. Jeho mínusom však bola nízka 15 kg nosnosť sedadla, váha kočíka a neskladnosť.

Ale, aby som bola objektívna. Zvládať terén, beh a šport sa rovná vyššej váhe kočíka, pretože musí byť odolnejší a pevnejší ako bežný kočík do mesta.

Z môjho pohľadu by som Ti odporučila kočík Baby Jogger City Elite 2. Vzhľadom k jeho váhe (11,61 kg) a skladnosti je kompromisom pre zvládnutie terénu či športových aktivít a aj na bežné používanie v meste. Síce má v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), ale jeho kolesá a odpruženie sú vhodné nielen do mesta, ale aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. Ale to má väčšina trojkolesových, či štvorkolesových kočíkov.

Cenovo dostupnejším je model Hauck Runner 2. Kvalita a vybavenie kočíka rôznymi funkciami a vlastnosťami je však vzhľadom k nižšej obstarávacej cene znateľná.

Prípadne si pozri kvalitné bazárové kočíky Thule Urban Glide 2 alebo Baby Jogger Summit X3. Porovnanie som robila nedávno v jednej z mojich odpovedí, tak Ti ju sem pripnem pre inšpiráciu:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally