Ktorý športový kočík je ľahký, vhodný na cestovanie a zvládne jazdu po dedine?

Zodpovedané
29. sep 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík, ktorý by bol ľahký a spratný. Musí byť vhodný na cestovanie a zmestiť sa do kufra auta. Mal by byť bez korýtkového sedenia a mal by sa dať vystrieť do úplného ľahu.

S kočíkom budeme jazdiť po dedine, čiže by mal čo to zvládnuť. Ťažké terény a túry s ním robiť nebudeme. Športová časť by sa mala dať otáčať do smeru jazdy a v proti smere jazdy. Mala by byť na ňom dlhšia strieška a mal by mať polohovateľnú rukoväť. Cena maximálne 300 eur.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

odporúčam pozrieť si model Zopa Quest, ktorý je mnou často odporúčaný. Patrí medzi obľúbené mestskejšie modely, ktoré však zvládajú aj dedinský terén. Je to vďaka dvojitému odpruženiu všetkých štyroch kolies z tvrdenej gumy. Váži 11 kg a dobre sa ovláda jednou rukou. Po zložení je skladný. Mám ho osobne odskúšaný. Je to cenovo dostupný model, ktorý mnohých prekvapí.

Moderný look, obľúbenosť a cenovú dostupnosť ponúka aj kočík Cavoe Axo Comfort. Jeho novší bratský model, ktorý prišiel na trh nedávno Cavoe Axo Style. Má navyše teleskopicky nastaviteľnú rodičovskú rukoväť. Oproti Questu má dlhšiu - 50 cm chrbtovú opierku.

Posledným modelom je hybridný kočík Muuvo Trick. Na trhu je krátko, pretože je to novinka. Tento kočík pohodlne zvláda náročný terén a bezproblémov prejde mestom. Nie je to tank, skôr elegantný krásavec. Navyše je vybavený praktickými vlastnosťami. Patrí k ľahším modelom, pretože váži iba 11,5 kg a odvezie až 22-kilogramové dieťa. Má pneumatiky plnené gélom, takže riziko defektu nehrozí. Hlboká vanička je dostatočne priestranná a kvalitne odvetraná aj vďaka zabudovaným oknám (ventilačné a panoramatické), ktoré oceníš hlavne v lete.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally