Ktorý športový kočík je spratný, vhodný na dedinu a ľahko sa skladá?

Zodpovedané
30. jan 2023

Ahoj,

hľadám športový kočík, ktorý spĺňa moje požiadavky:

  • vhodný na dedinu,
  • neskôr je možné vymeniť športovú časť za vaničku,
  • spratný do auta,
  • ľahké skladanie,
  • aj pre 2-ročné dieťa.


Teraz mám dvojkombináciu Roan Bloom 2020, ktorý mi vôbec nevyhovuje. Je ťažký, nespratný. Najprv treba poskladať konštrukciu a potom dať do auta sedaciu časť. To zaberá veľa miesta.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

ak už teraz vieš, že neskôr budeš opäť potrebovať hlbokú vaničku, tak popremýšlaj o možnosti kúpenia kočíka v dvojkombinácií. Niektoré kočíky totiž ako samostatný športový kočík nekúpiš a veľmi by si sa obmedzila vo výbere.

Ako prvý odporúčam cenovo dostupný dvojkombi kočík Kinderkraft Nea, ktorý patrí v poradni medzi mnou často odporúčaný model. Predpokladám, že si stredne vysoká alebo vyššia mamička, čo mi napovedá Tvoj doterajší kočík Roan Bloom. Ten je určený presne práve pre stredne vysokých a vysokých rodičov. Nea by Ti mohol skvele vyhovovať. Je nabitý funciami, ktoré sú momentálne vyhľadávané.

Pripínam Ti sem veľmi podobnú otázku, na ktorú som nedávno v poradni odpovedala. Nájdeš v nej aj ďalšie kočíky Easywalker Harvey3 alebo Easywalker Jimmey, ktoré sú pre Teba veľmi vhodné:


ESHOP
581 € - 748 €


ESHOP
699 € - 1448 €
Použitý tovar
Od 650 €ESHOP
999,99 € - 1748 €

Pozri si aj model Moon Relaxx Edition. Jeho športové sedenie má výškovo nastaviteľnú striešku a samozrejmosťou je polohovanie nôh i chrbta pre úplný ľah. Vďaka nafukovacím kolesám a citeľnému odpruženiu zvládne bez obáv aj horší terén dediny. Neskôr oceníš aj jeho priestrannú odvetrávanú hlbokú vaničku. Potešia u nej výškové adaptéry, kvalitné matrace značky Träumeland a predlžovacia strieška s náhľadovým okienkom.

ESHOP
799,90 € - 799,90 €
Použitý tovar
Od 600 €

Zaujať by Ťa mohli aj modely Tutis Sky či Tutis Viva4.


ESHOP
830 € - 935 €

Väčšina modelov, ktoré budú vyhovovať k Tvojej výške a zvoleným kritériám kúpiš iba ako dvojkombi.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally