Sú kočíky Easywalker Harvey3 a Kinderkraft Nea kvalitné a bezpečné?

Zodpovedané
19. dec 2022

Ahoj,

v obchode sme s manželom pozerali kočíky Easywalker Harvey3 a Kinderkraft Nea. Predavačka nám veľmi nevysvetlila rozdiel medzi nimi. Trochu sa obávam Kinderkraftu, keďže sa považujú za "hrkálky".

Aký je Tvoj názor na mnou vybraté kočíky?

Ďakujem

Ahoj,

po vizuálnej stránke medzi nimi veľa rozdielov nie je. Po funkčnej stránke sú to dva úplne rozdielne kočíky.

Prvým podstatným rozdielom, ktorý medzi modelmi existuje je typ sedadla. Harvey3 má korýtkový typ sedadla a Nea má zase typ sedadla s takmer úplným 165-stupňovým ľahom.

  • Korýtkové sedadlo: Nôžky dieťaťa sú „trošku vyložené”. Korýtko sa inak nazýva aj ergonomickým sedením. Pre deti s vrodeným refluxom vám ho môže odporučiť pediater. Ľah v ňom je úplne normálny a pre veľa deti pohodlnejší. Pripomína ľah v autosedačke (vajíčku). Problémom môže byť to, ak dieťa radšej spáva na brušku. Vtedy by sa mu korýtko nemuselo páčiť.
  • Rovný ľah: Chrbtová opierka spolu s opierkou nôh vytvoria vodorovnú polohu, ktorá pripomína ľah podobný tomu v hlbokej vaničke. Väčšina výrobcov označuje takúto vodorovnú polohu ako úplný ľah (viac ako 150 stupňov). My ľah rozoberáme na 3 úrovne. Nea má typ športového sedadla so skoro úplným 165-stupňovým ľahom. Je to ľah podobný dieťaťu v posielke, ktoré má hlavu položenú na vankúši.

Easywalker Harvey3 bol vyvinutý ako tandemový kočík, buď pre jedno dieťa alebo pre dvoch vekovo rozdielnych súrodencov. Jeho konštrukcia je odolnejšia, pretože musí uviesť dve 15 kg vážiace deti. Zároveň si k nemu môžeš dokúpiť sadu terénnych nafukovacích kolies. Nájdeš ho aj v prémiovom dizajne, ktorý spoznáš podľa pridaného panoramatického okna na hlbokej vaničke - Easywalker Harvey3 Premium. Ak sa chceš dozvedieť viac, tak si prečítaj našu podrobnú redakčnú recenziu.

Kinderkraft Nea je skladným a šikovným nielen mestským kočíkom. Vďaka dvojitému odpruženiu všetkých štyroch kolies zvládne aj náročnejší terén a jeho nenafukovacím pneumatikám plneným penou sa pritom vôbec nič nestane. Môžeš si o ňom prečítať viac podrobných informácií v mojom krátkom článku.

Obidva modely v poradni veľmi často odporúčam, pretože v pomere cena/kvalita patria k Top kočíkom na trhu. Aj keď Kinderkraft Nea je lacnejšia alternatíva, tak nie je reklamovaná a u rodičov získava na popularite. Naviac má funkciu kolmého 90-stupňového sedu pripomínajúceho sed na jedálenskej stoličke. A ten nájdeš iba u veľmi malého množstva kočíkov na trhu.

Či kúpiš jeden alebo druhý, neurobíš chybu.

Pre Tvoju inšpiráciu pridávam aj link na mnou nedávno zodpovedanú otázku, kde spomínam hlavné rozdiely medzi kočíkmi Harvey3 a Easywalker Jimmey:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally