Ktorý športový kočík má dlhšiu plochu na ležanie?

Zodpovedané
2. dec 2022

Ahoj,

hľadám otočný športový kočík, ktorý je čiastočne vhodný aj do terénu. Musí byť s dlhou strieškou a dlhšou plochou na ležanie.

Páčil sa mi Britax B Agile M, ale má veľmi krátku plochu pod nôžkami. Rozmýšľam nad Britax Strider M.

Je vhodný aj do terénu?

Zvládol by našu kamienkovú cestu?

Ešte som našla Eurocart Crox Pro, ale príde mi krátka ležiaca časť. Plus mi chýba odvetrávanie na leto.

Pozdáva sa mi aj Zopa Quest 2022. Len sa bojím, či nebude nízky ako Zopa Move. Sme obaja dosť vysokí a tento vyzerá ako pre bábiky.

Ďakujem

Ahoj,

Zopa Move a Zopa Move Cross sú kočíky vhodné pre vyšších alebo stredne vysokých rodičov. Ich teleskopická rukoväť je nastaviteľná od 97 do 109 cm, čo nemusí veľmi vysokému človeku vyhovovať.

Zopa Quest so svojou teleskopicky nastaviteľnou rodičovskou rukoväťou do výšky 105 cm nie je vhodný kočík pre vyšších rodičov.

Euro-Cart Crox PRO má celkom priestranné športové sedenie. Výška chrbtovej opierky je 49 cm, šírka a hĺba sú 34 x 22 cm. Jeho celková ložná plocha je 90 cm. Tento kočík patrí na trhu k tým priestrannejším. No výška jeho rodičovského madla 104 cm je pre Vás určite nedostačujúca. Má priemerovo menšie kolesá z tvrdenej gumy, ktoré drobné kamienky (bývajú na detských ihriskách) zvládnu, nie však štrkovú príjazdovú cestu. Jeho odpruženie je tvrdšie, mestské a podobné Britax Strider M. Mne osobne sa zdá na mesto dostatočné, ale niektoré mamičky ho veľmi neodporúčajú.

Odpruženie je celkovo veľmi subjektívna záležitosť, pretože každá z nás ho hodnotíme inak. Z môjho profesionálneho pohľadu je to kvalitné odpruženia vhodné do mesta.

Oproti nemu Britax Strider M má dostatočnú výšku rodičovskej rukoväte od 80 do 115 cm a zároveň nadstavby položené vyššie na konštrukcií. Nie je tak potrebné sa hlboko predkláňať, čo šetrí chrbticu. Mínusom sú penové kolesá, ktoré sa na kamienkoch veľmi rýchlo opotrebujú.

Eva pena je mäkká pena a je vhodná pre tieto druhy terénov: jednoduchý - asfaltová cesta, dlažba v nákupnom centre, rovný trávnik, obrubník, malé výmole na ceste, drevené mostíky, lístie v parku.

Sú vhodné do mesta alebo na menej náročné povrchy. Sú mäkké, preto do nich ľahko prenikajú kamienky a piesok, čo môže počas jazdy vydávať nepríjemný zvuk. Kočíky s týmito kolesami sú ľahšie a výrazne lacnejšie.

Pozri si aj Cybex Balios S Lux, ktorý v roku 2023 príde na trh v novej podobe Cybex Balios S Lux 2023 s kvalitným novým pneumatickým odpružením.

Odporúčam aj Zopa Falcon, Zopa Stratos, Cybex Gazelle S, Moon Relaxx Edition alebo Venicci Tinum 2.0.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally