Ktorý športový kočík má nosnosť aspoň 20 kg a má čo najdlhšiu ložnú plochu?

Zodpovedané
17. jan 2022

Ahoj,

11 mesačnej dcérke sa chystám kúpiť nový kočík. Máme Moon Scala, ale ten mi nevyhovuje najmä vtedy, keď otočím sedačku do smeru jazdy. Keď je dcérka otočená ku mne, tak vymýšľa.

Bývam v meste, ale žiadne krásne rovné asfaltové chodníky tu nie sú. 90% námestia sú mačacie hlavy. Následne terén tipu kamenné kocky, zámkovka, asfalt či veľká kamenná dlažba, ktorá je fakt nerovná. Do lesa a na pole nechodim. Máme to ďaleko a malej sa vo vajíčku nepáči.

Zvažujem kúpu Petite&Mars Street+ air alebo Valco Baby Snap Sport Trend Tailormade.

Nebránim sa pozrieť aj iné značky.
Moje podmienky:

  • nosnosť aspoň 20 kg (dcéra má aktuálne 10 kg),
  • čo najdlhšia ložná plocha aby vydržal fakt do troch rokov,
  • predlžená strieška,
  • max. 300 eur.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

ak hľadáš kočík do mesta, ale ako píšeš žiadne krásne rovné asfaltové chodníky tam nie sú, tak jednoznačne nepozeraj po kočíkoch značky Valco Baby. Sú to tvrdé neodpružené kočíky a aj model Valco Baby Snap Sport Trend Tailormade medzi ne patrí, aj keď má v názve slovíčka Sport.

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

Športový kočík Petite&Mars Street+ je prevažne určený na použitie do mesta, rýchle presuny k lekárovi, na nákup alebo na malé občasné výlety. Jeho konštrukcia však neznesie zaťaženie 2 detí. A v poslednej dobe recenzie na tento model nie sú až také priaznivé: veľmi labilný, sám sa nám počas cesty “skladá” a praská, kolieska extrémne vŕzgajú od prvej prechádzky. Toto by si asi nechcela prežívať.

Petite&Mars Street+

Oproti týmto modelom je taký Mamas&Papas Ocarro kvalitný a luxusný športový kočík, ktorého nosnosť je 22 kg, aj s otočným športovým sedadlom. Iba čisto športový kočík tu na MK ho môžeš kúpiť ako nový za 375 eur. Pri tomto modeli sa nemusíš báť ani kvalitnej bazárovky. A tých pár eur naviac jednoznačne pocítiš na kvalite.

Mamas&Papas Ocarro

Nuna Pepp Next je športový kočík s nosnosťou 22,7 kg, ktorého sedadlo je vybavené vložkou, po ktorej odňatí ostane sieťované - priedušné, pripravené na horúce letné dni. Vylepšené je aj nastavovanie ramenných popruhov, ktoré teraz jednoducho posunieš vyššie či nižšie bez potreby ich vyvliekania. Koženková rodičovská rukoväť, väčší nákupný košík a elegantná čierna farba konštrukcie. Polohovať sa dá do dostatočne hlbokého ľahu. Výhodou ostáva aj strieška s Dream Drape clonou, malé no širšie, odpružené kolesá a pružiaca konštrukcia, ako aj nastaviteľná rukoväť. Kočík zložíš na plocho a po zložení stojí, či ho môžeš ťahať za sebou pre jednoduchú prepravu a uskladnenie. Namiesto madla, s ktorým či bez ktorého sa dá Pepp Next zakúpiť, si tiež môžeš zadovážiť praktický Snack Tray pultík.

Nuna Pepp Next

Pohodlným bazár-ovým mestským modelom je aj Baby Jogger City Mini 4. Ten je na lepších i horších mestských chodníkoch jednoducho ovládateľný. Neotočné sedadlo je veľmi priestranné. Vďaka nosnosti až 23 kg zvládne aj väčšie dieťa. Jediným mínusom u mňa je opierka nôh, ktorá sa nedá polohovať. Inak tomuto modelu nie je čo vytknúť.

Baby Jogger City Mini 4

Pozri si aj Recaro Citylife. Je to športový kočík s nosnosťou 17,5 kg a je ocenený viacerými oceneniami. Kolesá s bezúdržbovými pneumatikami sú určené na využitie v meste. Vďaka solídnemu odpruženiu si však vedia poradiť aj s mierne zhoršeným terénom. Výhodou je aj obrovský košík s tvrdým dnom s farebným detailom zladeným s opierkou hlavy a nôh. Neotočné sedadlo je dostatočne priestranné aj pre väčšie deti, polohovať sa dá do ľahu. Oceníš aj veľkú striešku s UV ochranou.

Recaro Citylife

Podobným typom kočíka sú aj Be cool Ultimate 2021.

Be cool Ultimate

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally