Ktorý športový kočík má odpružené kolieska a odnímateľné madlo?

Zodpovedané
29. nov 2021

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom výberu športového kočíka. Predtým sme mali Kinderkraft Grande - super, spokojnosť, ale teraz by som rada siahla po niečom inom.

Požiadavky:

  • odpružené kolieska,
  • odnímateľné madlo,
  • predĺžená strieška,
  • košík,
  • aby prešiel v meste, aj kamienky, plus nejaký ten kopček ľahší terén,
  • ľahko skladateľný a skladný,
  • vek od 6 mesiacov.

Bolo by fajn keby súčasťou balenia bol igelit do dažďa a nánožník.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

keďže nespomínaš cenovú hladinu, tak ti ponúknem kočíky v rôznych cenových kategóriách. Taktiež nespomínaš, či uprednostňuješ otočnosť športovej časti.

Skús si pozrieť športový kočík Baby Design Wave. Je to moderný ľahký športový kočík s neotočným sedadlom. Zaujme nielen príjemnou cenou, ale aj eloxovaným lookom konštrukcie. Ten je doplnený dodávanou štýlovou podložkou, ktorá je pre komfort dieťatka extra polstrovaná. Naviac prináša nastaviteľnú rukoväť, plne polohovateľné sedadlo (chrbtová opierka má pás pripojený s mechanizmom, ktorý polohovanie umožňuje jednoručné). Ďalej nový dizajn kolies z gumy s dezénom, ktorý na povrchy priľne lepšie. XL strieška, nánožník, citeľné pružinové odpruženie a plne prateľné poťahy sú ďalšími z bonusov, ktoré mestský Baby Design Wave prináša.

Baby Design Wave

Ďalším modelom je Babystyle Oyster Zero. Tento ľahký športový kočík so širokým priestranným neotočným sedadlom môžeš napolohovať do ľahu vhodného aj pre nesediace deti. Výhodou kočíka je jeho úsporné zloženie, ktoré zvládneš aj jednou rukou. Menšie kolesá sú mäkko odpružené a jednoducho ovládateľné. Zvládnu lepší i horší mestský terén. Jazde napomáha aj dobré ťažisko, ktoré uľahčuje zdolávanie obrubníkov.

Babystyle Oyster Zero

Pozri si aj model značky Joie Litetrax 4. Je to ľahký štvorkolesový športový kočík s rýchlym a kompaktným skladaním, ktoré zvládneš aj jednou rukou. Joie Litetrax 4 je určený nielen do mesta a vďaka hlbokému ľahu je vhodný prakticky od narodenia. Súčasťou je aj nánožník.

Joie Litetrax 4

Možno by ti vyhovoval aj Mamas&Papas Armadillo XT. Je vyššou terénnejšou verziou základného modelu Armadillo s extra priestranným sedadlom. Na rozdiel od neho má XT verzia väčšie kolesá s dezénom, lepšie prispôsobené stále prevažne mestským nerovnostiam, ako aj teleskopicky nastaviteľnú koženkou potiahnutú rúčku a detské madlo v cene. Jedine nánožník mu chýba. Tu by si musela voliť univerzálny nánožník.

Mamas&Papas Armadillo XT

A posledným modelom tiež bez nánožníka je Maxi-Cosi Gia. Chváli sa XXL nákupným košíkom doplneným malým vreckom v strieške, skladaním jednou rukou za popruh na sedadle a aj rozšíriteľnou strieškou s UV50+. Pre pohodlie na každom mestskom povrchu sú o čosi väčšie penové kolesá vybavené dezénom. Súčasťou kočíka je tiež držiak na nápoje a pláštenka.

Maxi-Cosi Gia

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally