Ktorý športový kočík má väčší nákupný košík a odporúčaš ho pre vysokých rodičov?

Zodpovedané
27. jún 2023

Ahoj,

momentálne mám ešte len 4-mesačné bábo, ale pripravujem sa na kúpu športového pokračovateľa.

Teraz mám ABC Design Salsa 4 a som s ním veľmi spokojná. Nákupný košík je obrovský, teleskopickú rúčku oceňujem - som vysoká. Mám ho z druhej ruky a kolesá sú na naše chodníky katastrofa.

Kvôli kolesám som uvažovala nad kúpou Thule Urban Glide 2, ale je moc veľký/dlhý a otočný držiak mi nesedel. Taktiež som skúšala Valco Baby Snap 4 Trend. Ten má super veľkú striešku, ale opäť otočná rúčka. A nie je tam tak široký úchyt ako na ABC.

Potrebovala by som aspoň trošku zúžiť parametre, keďže v obchodoch je výber obrovský.

Parametre:

  • pre vysokých rodičov,
  • väčší nákupný košík,
  • cena do 600 eur (Cybex ani Bugaboo nie),
  • skôr do mesta, ale na rozbité chodníky,
  • väčšia strieška (Valco je v tomto super),
  • ľahko skladací a ľahší, keďže často jazdím autom,
  • nemusí byť otočný,
  • nosnosť už aspoň na 2-ročné dieťa, nechcem potom meniť kočík.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď, ale až teraz znovu spúšťame poradňu.

Radila by som pozrieť cenovo dostupný športový model Joie Litetrax 4 DLX. Má teleskopicky nastaviteľnú rodičovskú rukoväť, priestranné sedadlo s XXL strieškou a jej vetracie okienka príjemne ovplyvňujú prúdenie čerstvého vzduchu. Otvorený nákupný košík unesie 4,5 kg všetkých potrebných maličkostí.

O čosi ľahším a kompaktnejším modelom, ktorý je s výškou rodičovskej rukoväte vo výške 110 cm vhodný pre vysokých rodičov je Touragoo Mercury. Má XXL striešku, možnosť polohovania chrbtovej a nožnej opierky do skoro úplne rovného ľahu a priestranný nákupný košík.

Prípadne cenovo dostupný kočík 4baby Smart 2.0. Výšku rukoväte má rovnakú ako Mercury, no váži zo spomínaných modelov najmenej - iba 8,4 kg.

Nedá mi nespomenúť cestovný Easywalker Jackey XL. Jeho nákupný košík je o čosi menej priestranný. Výška pevnej rodičovskej rukoväte a veľkosť striešky XL však zodpovedá Tvojím kritériám.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally